Slovenskí hokejisti do 20 rokov si poradili s Dánskom, turnaj v Poprade vyhrali bez straty bodu

slovensko, hokej, 20 rokov

Slovenská hokejová reprezentácia do 20 rokov bez straty bodu ovládla domáci turnaji Summer Hockey Challenger v Poprade.

Trénerovi Róbertovi Petrovickému tak vyšiel debut pri „dvadsiatke“ ideálne, jeho zverenci vyhrali pred vlastnými fanúšikmi všetky tri zápasy počas troch dní.

Minárik s hetrikom

Mladí Slováci po štvrtkovom víťazstve nad Nemcami 3:0 a v piatok nad Čechmi 3:2 v sobotu nastúpili proti rovesníkom z Dánska v priamom súboji o celkový triumf. Dáni síce viedli od 5. min zásahom Gustava Greena, ale ešte v prvej tretine vyrovnal Alexander Hvizdoš. Druhá tretina patrila Marekovi Minárikovi.

V 28. min naklonil misky váh na stranu slovenského tímu, o dve minúty neskôr v presilovke o dvoch korčuliarov zvýšil na 3:1 a tesne pred druhou sirénou skompletizoval hetrik gólom na 4:1. V záverečnej dvadsaťminútovne Dáni už iba skorigovali zásahom Mathiasa Hansena Lehmanna.

Druhí skončili Česi

Druhú priečku na turnaji obsadili Česi, tretí skončili Dáni a na poslednej štvrtej pozícii Nemci.

Vrcholom sezóny pre slovenskú „dvadsiatku“ bude na prelome rokov svetový šampionát, ktorý od 26. decembra 2019 do 5. januára 2020 hostia Ostrava a Třinec

Turnaj U20 Summer Hockey Challenger

• sobota

Slovensko „20“ – Dánsko „20“ 4:2 (1:1, 3:0, 0:1)

Góly: 9. Hvizdoš (Džugan, Golian), 28. Minárik (Čajkovič, Okuliar), 30. Minárik (Okuliar, Golian), 40. Minárik (Čajkovič, Vitaloš) – 5. Green (Bröndberg, Andersen Brinkman), 43. Hansen Lehmann (Green, Bröndberg)
Vylúčení: 7:7 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik, Kalina – Bogdaň, Smrek, 232 divákov

Česko „20“ – Nemecko „20“ 4:3 po predĺžení (1:0, 2:1, 0:2 – 1:0)