Slovenskí hokejisti sa fotili, pred zrkadlom bola tlačenica

Hokej
Slovenskí hokejisti počas oficiálneho šampionátového fotenia v Petrohrade. Foto: SITA/Peter Mráz

PETROHRAD 13. mája (WebNoviny.sk) – Slovenská hokejová reprezentácia pred piatkovým tréningom na vedľajšej ploche petrohradského Športového paláca Jubilejnyj absolvovala oficiálne fotenie pre potreby organizátorov šampionátu. Nechýbali na ňom všetci zdraví hráči, realizačný tím ani vedenie Slovenského zväzu ľadového hokeja. Absentovala trojica zranených hokejistov SR – Tomáš Hrnka a Andrej Šťastný sa už vrátili na Slovensko a Michal Sersen je po operácii stále v petrohradskej nemocnici.

Viacerí Slováci si pri príchode na ľad v bielych zápasových dresoch kontrolovali, či sú ich účesy v poriadku. „Ani som nevedel, že sa dnes fotíme, tak som sa musel trochu upraviť pred zrkadlom. Bol tam rad, aj keď nie veľmi dlhý, chlapci sú pekní takí, akí sú, nepotrebujú sa upravovať. Po príchode na ľad si ešte kontrolovali vlasy, či sa im po ceste zo šatne nepokazili účesy. Tak som sa na to pozrel aj ja,“ priznal mladý útočník Tomáš Jurčo, aktuálne najproduktívnejší Slovák na šampionáte.

Pred zrkadlo sa v šatni nedostal iný krídelník Marko Daňo. „Bolo tam trochu plno, tlačili sme sa tam. Zvládli sme to však a verím, že fotka bude vyzerať dobre. Som tam skoro najmladší, takže som pred zrkadlom nechal priestor starším, najmä Andrejovi Sekerovi, nech si urobí ofinku,“ poznamenal s úsmevom hráč kanadského Winnipegu v zámorskej NHL.

Po krátkom fotení si Slováci vymenili biele zápasové dresy za tréningové a hodinu sa na ľade pripravovali na najbližšieho súpera, ktorým bude v sobotu večer o 19.15 h SELČ výber Kanady. Na tréningu chýbala dvojica útočníkov Vladimír Dravecký a Tomáš Marcinko. „Tomáš Marcinko má po extrakcii zubu dva dni pauzu, takže zápasové či tréningové zaťaženie môže byť na tretí deň, čo vychádza na sobotu.

V piatok mal strečing a ľahký tréning, aby pulzová frekvencia nebola vysoká a mohol sa v pokoji doliečiť. Vlado Dravecký má ľahšiu virózu, takže absolvoval iba fototermín a šiel sa vyležať do postele. Ostatní hráči, ktorí sú na ľade, sú v poriadku,“ referoval lekár slovenského mužstva Ján Grauzel.

„Verím, že Marcinko aj Dravecký budú v sobotu v poriadku,“ povedal tréner Cíger a pred zostávajúcimi troma zápasmi v základnej skupine doplnil: „Vidím, že chalani spolu komunikujú, nechýba im kolektívny duch. Chcú zabojovať, ešte sme neskončili. Do bránky v sobotu večer pôjde Julo Hudáček.“ Po skončení tréningovej jednotky sa slovenskí hokejisti stretli v stredovom kruhu a dvaja skúsení obrancovia – Dominik Graňák a kapitán Andrej Sekera – prehovorili k tímu pred dôležitými súbojmi v základnej B-skupine.

Hokej
Foto: SITA/Peter Mráz
Odporúčame:

Sersena v Petrohrade operovali, Šťastného budú na Slovensku

Hrnka sa v zápase proti Nemcom zranil, na šampionáte skončil

Hokej
Foto: SITA/Peter Mráz
Hokej
Foto: SITA/Peter Mráz

Tieto správy prinášame s podporou internetových stávok eTIPOS.sk.
Tipos

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej SekeraAndrej ŠťastnýDominik GraňákMichal SersenTomáš HrnkaTomáš JurčoTomáš MarcinkoVladimír Dravecký
Firmy a inštitúcie Slovenská hokejová reprezentácia