Slovenskí hokejisti ukončili ďalšiu fázu prípravy pred MS

Hokej
Hlavného kormidelníka reprezentácie Zdena Cígera veľmi teší, že už v závere nasledujúceho týždňa absolvujú jeho zverenci prvé prípravné zápasy, v mestách Pori a Turku budú ich súpermi 7. a 8. apríla domáci Fíni. Foto: SITA/Milo Fabian

BRATISLAVA 1. apríla (WebNoviny.sk) – V piatok na pravé poludnie skončila slovenského hokejová reprezentácia s ďalším týždňom spoločnej prípravy pred májovými majstrovstvami sveta v Rusku a už v pondelok začne ďalší.

Rusinu a Surovku nahradí Meszároš

Hlavný tréner výberu SR Zdeno Cíger sa rozhodol iba pre minimálne zmeny v kádri, keď dvojicu Martinčanov Tomáša Rusinu a Filipa Surovku nahradí skúsený obranca Andrej Meszároš.

Program budúcotýždňových prípravných duelov slovenskej hokejovej reprezentácie:

štvrtok 7. apríla: Fínsko – Slovensko (17.30 h SELČ, Pori)

piatok 8. apríla: Fínsko – Slovensko (17.30 h SELČ, Turku)

„Som veľmi spokojný s doterajšou prípravou, ešte sme nemali žiadny problém, pokiaľ ide o prístup a nasadenie. Je radosť s chlapcami pracovať, čas nám rýchlo ubieha. Je to veľmi motivačné, všetci majú chuť a to je veľmi dôležité. Celý týždeň bol veľmi intenzívny, preto sme aj piatkový tréning trochu skrátili. Chlapci si počas víkendu trochu vyfúknu a od pondelka pokračujeme ďalej. Zatiaľ príde iba Andrej Meszároš, už by mal byť dôkladne oddýchnutý a v plnej sile. Čakáme na ďalších, uvidíme, ako budú pokračovať zápasy play-off. Sledujeme viacero hráčov v niekoľkých ligách. Najväčšie šance z tej našej majú Bartánus alebo Hrnka. Bartánus sa na všetkých akciách ukazoval veľmi dobre, Hrnka v Žiline tiež príjemne prekvapil, no je mladší a menej skúsený. Šedivý bol s nami, no teraz je zranený. V defenzíve je silná konkurencia, je tam viacero šikovných chalanov. Zatiaľ to v extraligovom play-off nie sú hviezdne vystúpenia, ide skôr o kolektívne výkony,“ povedal Zdeno Cíger.

Cíger sleduje aj situáciu v NHL

Hlavného kormidelníka veľmi teší, že už v závere nasledujúceho týždňa absolvujú jeho zverenci prvé prípravné zápasy, v mestách Pori a Turku budú ich súpermi 7. a 8. apríla domáci Fíni.

„Niektorí chlapci už viac ako tri týždne nehrali. Zápasový rytmus je dosť dôležitý a je dobré, že prichádzajú už aj súboje. Pre nás je teraz podstatné, že už ideme hrať. Je jedno, akého súpera máme. Môžeme otestovať hráčov, ako si poradia s Fínmi. Vyskúšame si aj iný štýl, doteraz sme hrali dookola s Nemcami, Švajčiarmi či Bielorusmi,“ pokračoval Cíger a doplnil: „V obrane aj útoku vidím potenciál, tí hráči na to majú. Konkurencia vo svete je však veľká. Pre mňa sú dôležité chuť, nasadenie, bojovnosť a tímová práca. Reálne si musíme priznať, že nemám toľko individualít ako v minulosti. Musíme to brať kolektívne, aby mužstvo makalo spolu a pomáhalo si navzájom.“

S blížiacim sa záverom základnej časti zámorskej NHL kouč Cíger vie, že zatiaľ môže rátať s obrancami Martinom Marinčinom a Andrejom Sekerom či s útočníkom Markom Daňom. „Ak to bude možné, budeme chcieť, aby hrali za nás už v závere prípravy. Je to však vec budúcnosti, pretože nevieme, v akom budú stave,“ poznamenal tréner.

V tomto týždni už na ľade mal Cíger aj obrancu Mareka Ďalogu, ktorý si doliečuje zranené koleno. „Sám nerozumiem tejto situácii, je to pre mňa záhada. Na tréningu ho vypustíme a lieta tam, že ho nikto nevie chytiť. V tomto prípade zohráva úlohu aj psychika, navyše na neho tlačí ruský klub. Je to celé taká slovensko-ruská vojna,“ poznamenal.

Káder reprezentácie na budúcotýždňový tréningový kemp v Bratislave a prípravné zápasy vo Fínsku:

Brankári: Július Hudáček (Örebro HK, Švéd.), Branislav Konrád (HC Olomouc, ČR), Tomáš Tomek (MsHK DOXXbet Žilina)

Obrancovia: Peter Čerešňák (HC Vítkovice Steel, ČR), Marek Ďaloga (Ak Bars Kazaň, KHL/Rus.), Dominik Graňák (Rögle BK/Švéd.), Adam Jánošík (HC Piráti Chomutov, ČR), Oldrich Kotvan (HC PSG Zlín, ČR), Lukáš Kozák (Kometa Brno/ČR), Patrik Luža, Mislav Rosandič, Michal Sersen, Ivan Švarný (všetci Slovan Bratislava/KHL), Andrej Meszároš (Sibir Novosibirsk, KHL/Rus.)

Útočníci: Rastislav Dej (HK Mountfield Hradec Králové, ČR), Vladimír Dravecký (HC Oceláři Třinec, ČR), Peter Galamboš (MHC Martin), Michal Hlinka (Dukla Trenčín), Libor Hudáček (Örebro HK, Švéd.), Václav Stupka, Lukáš Handlovský (obaja MsHK DOXXbet Žilina), Patrik Lušňák, Pavol Skalický, Andrej Šťastný, Marek Viedenský (všetci Slovan Bratislava), Tomáš Marcinko (HC Dynamo Pardubice, ČR), Martin Réway (HC Fribourg-Gottéron/Švaj.), Rastislav Špirko (Kometa Brno), Michael Vandas (HC Vítkovice Steel, ČR)

Realizačný tím: Róbert Švehla (generálny manažér), Zdeno Cíger (hlavný tréner), Miroslav Miklošovič (asistent trénera), Peter Kosa (tréner brankárov), Róbert Bereš (kondičný tréner), Igor Andrejkovič (videoanalytik), Viktor Fábik, Andrej Foltýn (fyzioterapeuti), Samuel Petráš (kustód), Michal Malina (masér)

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Adam JánošíkAndrej MeszárošAndrej ŠťastnýBranislav KonrádDominik GraňákIvan ŠvarnýJúlius HudáčekLibor HudáčekLukáš KozákMarek ĎalogaMarek ViedenskýMartin RéwayMichal HlinkaMichal SersenPavol SkalickýPeter ČerešňákRastislav ŠpirkoRóbert ŠvehlaTomáš MarcinkoVladimír DraveckýZdeno Cíger
Firmy a inštitúcie Slovenská hokejová reprezentácia