Slovenskí kajakári nezískali miestenku na olympiádu

Halčin
Slovenský reprezentant vo vodnom slalome Martin Halčin. Foto: Ilustračné foto SITA/Ľudovít Vaniher

Neoficiálne výsledky finále K1 muži:

1. Peter Kauzer (Slovin.) 96,01 (0)

2. Mateusz Polaczyk (Poľ.) 97,22 (0)

3. Fabien Lefévre (Fr.) 98,89 (0)

4. Daniele Molmenti (Tal.) 99,63 (2)

5. Alexander Grimm (Nem.) 100,42 (0)

6. Sebastian Schubert (Nem.) 103,10 (0)

7. Simon Brus (Slovin.) 105,05 (6)

8. Vavřinec Hradílek (ČR) 145,77 (50)

9. Boris Neveu (Fr.) 147,45 (50)

10. Jiří Prskavec (ČR) 302,87 (202)

nepostúpili do finále:

32. Ľubomír Janček 107,76 (4)

38. Martin Halčin (obaja SR) 149,50 (52)

Slováci ešte majú jednu nádej

Pre Európu sú pripravené ešte dve miestenky. O tie sa bude bojovať na budúcoročnom európskom šampionáte v nemeckom Augsburgu 11. – 13. mája. Dostanú ju dve najlepšie krajiny s výnimkou tých, ktoré už majú účasť pod piatimi kruhmi zabezpečenú.

V Čunove z Európanov „pod čiarou“ boli pred Slovákmi Holanďania a Íri, tesne za nimi skončili Rusi. V každom prípade to budú mať slovenskí kajakári na ME nesmierne ťažké.

ČUNOVO 11. septembra (WEBNOVINY) – Slovenskí kajakári ostali zatiaľ pred bránami olympijského Londýna.

Dvojici Ľubomír Janček – Martin Halčin sa semifinále K1 mužov na 34. majstrovstvách sveta v Čunove vôbec nevydarilo.

Janček mal dva nedovolené dotyky bránky a so štyrmi trestnými sekundami skončil tridsiaty druhý.

Ešte horšie dopadol Martin Halčin, ktorý vynechal 16. bránku, do 20. ťukol loďou a s 52-trestnými sekundami sa zaradil až na 38. miesto.

Olympijskú miestenku si v čunovskom Areáli vodných športov Divoká voda vypádlovalo 15 najlepších krajín, Slovensko v tomto poradí skončilo až devätnáste.

Martin Halčin si trúfal na domácej vode na finále, ktoré by znamenalo preňho istotu reprezentácie aj pre sezónu 2012 i pokojnejšiu prípravu. Až po šestnástu bránku vyzeralo všetko v poriadku. Ak by nedostal päťdesiatku, Slovensko by malo istú olympijskú miestenku. „Urobil som chybu. Po výjazde z pätnástky som zaváhal, ale myslel som si, že mi to bude stačiť. Asi sa však zmenila voda, snažil som sa niečo zachrániť, ale vedel som, že to bude na hrane a posúdení rozhodcov. Človek je v dobrej forme, ale stačí stotinkové zaváhanie a je to stratené. Išlo sa mi dobre, nebolo to síce s ľahkosťou ako v kvalifikácii, ale cítil som sa fajn. Až po šestnástku som dobre išiel do protiprúdok. Prioritou bola dnes olympijská miestenka. Tá šestnástka ma veľmi mrzí, lebo som na nej nič nezarobil. Nemal som v úmysle riskovať,“ smútil po semifinále Martin Halčin.

Kauzer sa stal majstrom sveta v K1 mužov

Slovinec Peter Kauzer sa stal v nedeľu v Čunove druhýkrát v kariére majstrom sveta v kráľovskej disciplíne vodného slalomu – kajaku. Suverénnou, dravou a čistou jazdou zdolal 28-ročný rodák z Trbovlje o 1,21 sekundy Poliaka Mateusza Polaczyka, ktorý pre svoju krajinu vybojoval v mužskom kajaku prvú medailu z MS od roku 1973. Bronz si vybojoval Francúz Fabien Lefévre, ktorý v Čunove bol už v sobotu strieborný v C2. „Som dvojnásobne šťastný. Získal som titul majstra sveta a zároveň som získal aj miestenku na olympijské hry do Londýna, keďže šampionát bol pre náš slovinský tím aj internou kvalifikáciou. Celú jazdu som si kontroloval, dával som si pozor pri prejazde bránok. Trochu ma zaskočil náskok, s ktorým som vyhral. Čakal som, že to bude tesnejšie,“ povedal po pretekoch Peter Kauzer. Obhajca prvenstva Daniele Molmenti skončil tentoraz štvrtý.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Martin Halčin