Slovenskí kajakári vo finále majstrovstiev sveta v Pitešti bez medaily

Matej Beňuš
Matej Beňuš Foto: archívne, SITA/Martin Kovačič.

PITEŠŤ 29. júla (WebNoviny.sk) – Slovenskí reprezentanti v rýchlostnej kanoistike nedosiahli na medaily v sobotňajších finálových jazdách na majstrovstvách sveta juniorov a pretekárov do 23 rokov v rumunskom meste Pitešť.

V kategórii do 23 rokov si najlepšie počínal v K1 na 1000 m Adam Botek, ktorý obsadil 7. miesto časom 4:14,828 min. Za víťazným Argentínčanom Agustínom Vernicem zaostal presne o 11,5 sekundy. V K2 na 1000 m skončili Samuel Baláž s Milanom Fraňom na 8. priečke, predviedli čas 3:47,760.

Víťazné nemecké duo Finn Eidam, Benedikt Bachmann triumfovalo výkonom 3:36,148.

Najvyššiu pozíciu vybojovala Mikéciová

Ostatní Slováci sa predstavili v B-finále, Hana Mikéciová bola v C1 na 500 m do 23 rokov jedenásta. Medzi juniormi skončila kádvojka na 1000 m Matúš Jedinák, Martin Zgančík na 14. priečke, Davida Koczkása v C1 na 1000 m klasifikovali na 18. mieste, v C2 na 1000 m obsadili István Banai a Michal Polakovič 13. pozíciu, v K1 na 1000 m si Jessica Zatlkajová vybojovala 17. priečku a posádka K4 na 500 m v zložení Paulína Tesáriková, Lucia Oršulová, Jessica Zatlkajová, Petra Myšáková figurovala na 18. pozícii.

Oršulová sa predstaví v B-finále

Popoludní bojovali štyri lode o prienik do finále, v bojoch o medaily zostali dve, keď juniori Dávid Koczkás (C1) a Csaba Zalka (K1) na 200 m vyhrali svoje semifinálové jazdy a postúpili do nedeľňajších A-finále.

Juniorka Lucia Oršulová sa v K1 na 200 m predstaví v B-finále a Hana Mikéciová v kategórii do 23 rokov na 200 m C1 obsadila v druhom semifinále ôsme miesto, ďalej nepostúpila a klasifikovali ju na konečnom 17. stupienku.

Majstrovstvá sveta v rýchlostnej kanoistike

  • Pitešť (Rum.) – sobota – výsledky Slovákov:

MUŽI DO 23 ROKOV
K1 1000 m – A-finále: 1. Agustín Vernice (Arg.) 4:03,328,… 7. Adam Botek (SR) 4:14,828
K2 1000 m – A-finále: 1. Finn Eidam, Benedikt Bachmann (Nem.) 3:36,148,… 8. Samuel Baláž, Milan Fraňa (SR) 3:47,760

ŽENY DO 23 ROKOV
C1 500 m – B-finále: 2. (celkovo 11.) Hana Mikéciová (SR) 2:45,056
C1 200 m – I. semifinále: 8. (celkovo 17.) Hana Mikéciová (SR) 1:00,704 – nepostúpila

JUNIORI
K2 1000 m – B-finále: 5. (celkovo 14.) Matúš Jedinák, Martin Zgančík (SR) 3:50,148
C1 1000 m – B-finále: 9. (celkovo 18.) David Koczkás (SR) 4:46,952
C2 1000 m – B-finále: 4. (celkovo 13.) István Banai, Michal Polakovič (SR) 4:27,356
K1 200 m – IV. semifinále: 1. Csaba Zalka (SR) 39,047 – postúpil do nedeľňajšieho A-finále
C1 200 m – II. semifinále: 1. Dávid Koczkás (SR) 46,097 – postúpil do nedeľňajšieho A-finále

JUNIORKY
K1 1000 m – B-finále: 8. (celkovo 17.) Jessica Zatlkajová (SR) 4:38,096
K4 500 m – B-finále: 9. (celkovo 18.) Slovensko (Paulína Tesáriková, Lucia Oršulová, Jessica Zatlkajová, Petra Myšáková) 1:50,528
K1 200 m – I. semifinále: 5. Lucia Oršulová (SR) 49,056 – postúpila do nedeľňajšieho B-finále

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Adam BotekMilan FraňaSamuel Baláž