Slovenskí kanoisti dosiahli v Augsburgu skvelý výsledok

Svetový pohár v Čunove
Slovenský kajakár Alexander Slafkovský počas kvalifikácie disciplíny C1 muži počas finále Svetového pohára. Bratislava, 1. september 2012. Foto: SITA/Marián Peiger

AUGSBURG 29. júna (WEBNOVINY) – Skvelý výsledok dosiahli slovenskí kanoisti vo finále C1 mužov na pretekoch 2. kola Svetového pohára vo vodnom slalome v nemeckom Augsburgu. Alexander Slafkovský obhajujúci svoje minuloročné celkové prvenstvo v seriáli suverénnym spôsobom triumfoval, bronzový medailista z nedávnych majstrovstiev Európy v Krakove Matej Beňuš zvýraznil úspech slovenských farieb a skončil druhý.

Iba s bronzom sa musel uspokojiť minuloročný majster Európy a strieborný medailista z olympijského Londýna domáci Sideris Tasiadis.

Tak, ako Slováci ovládli kategóriu kanoistov, medzi kajakármi dominovali domáci nemeckí slalomári. Zvíťazil Paul Böckelmann pred Sebastianom Schubertom, bronz si vypádloval Mathieu Biazizzo z Francúzska.

Úradujúci európsky šampión z Krakova Čech Jiří Prskvavec skončil šiesty. Slováci sa do finále nekvalifikovali. Ján Šajbidor skončil v semifinále dvadsiaty tretí, hneď zaňho na 24. pozíciu sa zaradil Martin Halčin.

Jediná slovenská kanoistka Katarína Macová po nečakanom triumfe v piatkovej kvalifikácii postúpila do finále z poslednej desiatej pozície, v rozhodujúcej jazde bola piata. V tejto najmladšej vodnoslalomárskej kategórii sa z prvenstva tešila Jessica Foxová z Austrálie.

Výsledky – finále C1 muži:

1. Alexander Slafkovský 102,46 (0 trestných sekúnd), 2. Matej Beňuš (obaja SR) 104,10 (0), 3. Sideris Tasiadis (Nem.) 104,30 (0), 4. David Florence (V.Brit.) 105,60 (0), 5. Takuja Haneda (Jap.) 106,14 (0), 6. Stanislav Ježek (ČR) 106,67 (4), … v semifinále 17. Jerguš Baďura 111,35 (0), 24. Karol Rozmuš (obaja SR) 115,25 (2) – nepostúpili do finále

K1 muži: 1. Paul Böckelmann 97,59 (0), 2. Sebastian Schubert (obaja Nem.) 98,85 (0), 3. Mathieu Biazizzo 100,19 (0), 4. Etienne Daille (obaja Fr.) 100,41 (0), 5. Grzegorz Polaczyk (Poľ.) 103,57 (4), 6. Jiří Prskavec (ČR) 103,66 (4), … v semifinále 23. Ján Šajbidor 103,65 (0), 24. Martin Halčin 103,81 (2), … nepostúpil z piatkovej kvalifikácie 48. Jakub Grigar (všetci SR)