Slovenskí policajti boli v Chorvátsku potrební aj toto leto

Polícia, policajti, chorvatsko
Spolupráca slovenskej a chorvátskej polície úspešne pokračuje. Foto: SITA/KRPZ

BRATISLAVA 24. augusta (WEBNOVINY) – Slovenskí policajti v Chorvátsku pomáhali našim turistom za prvý mesiac svojho pôsobenia v prímorskej krajine (od 1. do 31. júla) dovedna 140-krát.

„Tlmočili medzi chorvátskou políciou a našimi i ďalšími zahraničnými turistami, vysvetľovali zákonné postupy v priestupkovom a trestnom konaní, možnosti riešenia rôznych udalostí ako dopravné nehody či nesprávne parkovanie,“ povedala agentúre SITA policajná hovorkyňa Denisa Balogová.

Policajti podľa Balogovej najčastejšie riešili prípady straty cestovných dokladov, vodičských oprávnení a finančnej hotovosti či stratu kľúčov od vozidla.

Aj tento rok riešili dopravné priestupky, odtiahnutie vozidla pre nesprávne parkovanie, krádeže cenností z vozidiel aj apartmánov. Policajti sa zaoberali aj viacerými závažnými prípadmi. Asistovali pri riešení vážnej dopravnej nehody slovenských občanov, kde boli ťažko zranené osoby.

Pomáhali pri hľadaní Slovákov, ktorí sa niekoľko dní neozvali svojim príbuzným. „Našťastie všetky tieto prípady mali šťastný koniec, osoby sa našli a príbuzným ozvali,“ dodala Balogová. Policajti však zasahovali aj v prípadoch s tragickým koncom, keď v apartmáne náhle umrel človek. Pomáhali rodine pri komunikácii s príslušnými inštitúciami aj pri vybavovaní prevozu zosnulého na Slovensko. Asistovali tiež v prípade nezvestného českého turistu, ktorého nakoniec našli mŕtveho na turistickej trase v národnom parku.

Slovenskí policajti pôsobia v Chorvátsku každé leto už od roku 2008. Štyria policajti slúžia na dvoch policajných staniciach v Makarskej a Crikvenici.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom