Slovenskí prsiari v šprinte sklamali, sú bez semifinále

Klobucnik
Tomáš Klobučník Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BERLÍN 22. augusta (WEBNOVINY) – Až traja slovenskí prsiari sa predstavili v piatkových predpoludňajších rozplavbách 50 m na majstrovstvách Európy v plávaní v dlhom bazéne v Berlíne, ale ani jeden nebol po pretekoch spokojný s výsledkom. Držiteľ národného rekordu 27,93 s z Orca Cupu 2014 Marek Botík dohmatol až za 28,26 s.

Čas je veľmi slabý, vôbec ma nepotešil. Očakávania boli na hranici 27,80. Neviem však, kde sa stala chyba, po doplávaní som nad tým premýšľal, ale netuším. Samozrejme, vnímal som po ľavej strane Tomáša Klobučníka aj kolegu po pravej strane, ale skôr som sa snažil myslieť na plavcov v stredných dráhach plávajúcich na úrovni európskych rekordov. Sedem, osem mesiacov sa pripravujem na súťaž, človek má natrénované, má to v sebe, ale jednoducho to nevyjde. Jeden pokus, jeden štart, 28 sekúnd a koniec. Nič nenasvedčovalo takémuto výsledku. Vo vode som sa posledné dva dni aj počas pretekov cítil super, ale samotné preteky nevyšli podľa predstáv. Pritom čas potrebný na postup do semifinále – 28,04 – vôbec nebol závratný,“ povedal 23-ročný zverenec Matúša Putalu Botík, ktorý obsadil 21. priečku.

O tri miesta vyššie skončil Tomáš Klobučník časom 28,16, je druhým náhradníkom pre semifinále. „Každý sme išli sám za seba. Slovenský mikrosúboj som síce vyhral, ale nič mi to nedá. Potvrdilo sa, že za mesiac sa sezóna nedá spraviť. Niekto trénuje osem mesiacov, telo proste neoklamem,“ komentoval Klobučník. Mateja Kuchára klasifikovali na 26. pozícii za 28,41 s. „Mrzí ma to, mal som na viac. Nepretavil som to do výsledku. Dosiahol som síce môj druhý najlepší výkon, ale, opakujem, mal som na viac,“ poznamenal 29-ročný Kuchár.

Na znakárskej päťdesiatke Karin Tomečková dohmatla za 30,41 s a skončila na 39. mieste. Katarína Listopadová v tejto disciplíne neštartovala, sústredí sa na večerné finále motýľkarskej stovky.