Slovenskí strelci získali na majstrovstvách Európy osem medailí, Ernst je kontinentálnym šampiónom

Strelba kopp
Foto: ilustračné, SITA/Martin Medňanský

Tradičný medailový „výlov“ predviedli slovenskí reprezentanti na vrcholnom tohtoročnom medzinárodnom podujatí. Z majstrovstiev Európy v maďarskej Sarlóspuszte sa vrátili s ôsmimi medailami.

Titul kontinentálneho šampióna získal iba Štefan Ernst, ktorý vyhral súťaž v perkusnom revolveri Mariette výkonom 97 bodov. Ernst pridal potom aj striebra za 2. miesta v perkusnom revolveri Remington/replika (178 b.) a perkusnej pištoli Kuchenreuter/replika (98.).

Štyri medaily pre slovenské družstvá

Štvrtý individuálny kov pridal Ladislav Košťál, ktorý bol druhý v knôtovej pištoli Tanzutsu/originál (66.). Štyrikrát sa Slováci postavili na stupne víťazov v súťažiach družstiev.

Druhé priečky si vystrieľali trojice Jurza, Szalai, Andrejková v disciplíne s názvom Pforzheim (3x Vetterli – perkusná puška postojačky, 293 b.), Jurza, Ernst, Karel vo Forsythe (3x Kuchenreuter/replika – perkusná pištoľ, 288), Jurza, Lenhard, Šramek v Enfielde (3x Lamarmora – perkusná vojenská puška postojačky, 281). Na bronzovom stupienku v disciplíne Adams (3x Colt – perkusný revolver, 271) skončilo trio Ernst, Nemec, Spiesz.

Ernst s piatimi medailami

Deviate pódiové umiestnenie pre slovenské farby pridala trojica Tesár, Baláž, Karel, ktorá mimo šampionátu v národnej disciplíne Trapper (3x Trapper, perkusná poľovnícka puška postojačky) obsadila 3. miesto.

Najúspešnejším členom slovenskej výpravy bol suverénne Štefan Ernst s piatimi medailami (1 – 3 – 1), troma individuálnymi (1 – 2 – 0) a dvoma tímovými (0 – 1 – 1). Trikrát – vždy ako súčasť úspešného družstva SR – sa na stupni ocitol Vladimír Jurza (0 – 3 – 0).

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom