Slovenskí tenisti spoznali súpera v Davisovom pohári, v septembri vyzvú Švajčiarov

Davisov pohár: Slovensko - Kanada
Zľava: Slovenský tenista Martin Kližan a nehrajúci kapitán slovenského tímu Dominik Hrbatý počas záverečnej dvojhry Davisovho pohára (DP) tenisových reprezentačných družstiev mužov v kvalifikačnom kole o postup na finálový turnaj svetovej skupiny medzi Slovensko - Kanada. Bratislava, 2. február 2019. Foto: SITA/Jana Birošová
  • aktualizované 6. februára 14:44

LONDÝN 6. februára (WebNoviny.sk) – Tenisti Švajčiarska budú súpermi Slovákov v septembrovom stretnutí I. skupiny euroafrickej zóny Davisovho pohára 2019 reprezentačných družstiev mužov. Rozhodol o tom stredajší žreb v sídle Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF) v Londýne.

Švajčiarsko je v rebríčku na 24. mieste

Vzhľadom na absenciu vzájomnej minulosti určil hostiteľa dodatočný žreb a ten prial slovenskému tímu. Stretnutie sa uskutoční 13. a 14. alebo 14. a 15. septembra 2019.

Víťaz postúpi do kvalifikácie o postup na finálový turnaj vo februári 2020. Slovensku patrí v najnovšom daviscupovom rebríčku 29. miesto. Švajčiarsko je na 24. pozícii.

„Želal by som si Švajčiarsko doma. Teším sa! Predovšetkým preto, že opäť hráme doma, ale Švajčiarsko je atraktívny súper a keby prišiel jeden z ich velikánov Federer alebo Wawrinka, bol by to mimoriadny súboj. Verím, že v domácom prostredí, ak budú naši hráči zdraví, máme šancu udržať sa medzi najlepšími a vybojovať postup do februárovej kvalifikácie o finálový turnaj 2020,“ povedal generálny sekretár Slovenského tenisového zväzu (STZ) Igor Moška pre oficiálny zväzový web.

Slovensko je v „II. lige“ od sezóny 2007

Reprezentantom SR sa počas uplynulého víkendu nepodarilo zdolať hráčov Kanady (2:3) v rámci kvalifikačného kola a nepredstavia sa na premiérovom finálovom turnaji Davisovho pohára, ktorý v termíne od 18. – 24. novembra bude hostiť španielska metropola Madrid. Slováci viedli v súboji proti Kanade po štvorhre 2:1, nádejný stav však nedokázali využiť a v záverečných dvoch dvojhrách nezískali rozhodujúci tretí bod.

Finalista Davis Cupu 2005 Slovensko je v „II. lige“ sústavne od sezóny 2007. Päťkrát neúspešne hralo o postup (2007 Kórejská republika, 2008 Srbsko, 2014 USA, 2015 Poľsko, 2016 Austrália) a v šiestich prípadoch odvrátilo zostup do II. skupiny euroafrickej zóny (2009 Macedónsko, 2010 Bielorusko, 2011 Ukrajina, 2012 Portugalsko, 2013 Švédsko, 2017 Poľsko).

Davisov pohár – I. skupina euroafrickej zóny

  • výsledok stredajšieho žrebu

Bosna a Hercegovina – Česko
Švédsko – Izrael
Fínsko – Rakúsko
Maďarsko – Ukrajina
SLOVENSKO – Švajčiarsko
Bielorusko – Portugalsko

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Igor Moška