Slovenskí veslári na olympiáde štartovať nebudú

Lukáš Babač

LUZERN 22. mája (WEBNOVINY) – Veslárske súťaže na olympijských hrách 2012 v Londýne budú bez slovenských reprezentantov. Definitívne sa o tom rozhodlo v utorok predpoludním na finálovej svetovej olympijskej kvalifikácii (20. – 23. 5. 2012) vo švajčiarskom Luzerne, ktorá je poslednou šancou zabezpečiť si účasť v Londýne.

Účinkovanie oboch slovenských lodí sa skončilo v semifinále, čím prišli o možnosť pokúsiť sa v stredu získať jednu z troch, resp. dvoch miesteniek udeľovaných v ich disciplínach.

André Rédr (Slávia STU Bratislava) obsadil v prvom semifinále medzi „ťažkými“ skifármi až 6. priečku. Len do polovice dvojkilometrovej trate sa držal v hre o tri postupové priečky do finále, no napokon prišiel do cieľa posledný s výrazným odstupom a už sa nemôže uchádzať o jednu troch miesteniek na OH, ktoré sú v Luzerne v hre v tejto disciplíne.

Rovnako dopadli aj Lukáš Babač s Richardom Vančom (VK Sĺňava Piešťany) v dvojskife mužov. Iba na druhom medzičase na 1000 m boli piati, inak veslovali na chvoste štartového poľa I. semifinále. V cieli dosť zaostali a napokon tiež skončili na 6. mieste. Babač s Vančom teda nebudú medzi dvoma posádkami, ktoré sa zo Švajčiarska vrátia s istotou účasti na OH.