Slovenskí vojaci si s českými kolegami precvičia úlohy zvládania živelných pohrôm

Vojaci
Foto: ilustračné, SITA/Ján Grajciarík.

BRATISLAVA 9. septembra (WebNoviny.sk) – Príslušníci Ženijného práporu Sereď si spolu s príslušníkmi Armády Českej republiky z 15. ženijného práporu Bechyňe precvičia základné spôsobilosti pri plnení úloh v rámci domáceho krízového manažmentu, a to najmä pri vzniku živelných pohrôm.

Ako ďalej agentúru SITA informovala hovorkyňa rezortu obrany Danka Capáková, cvičenie Rieka 2018 sa uskutoční v Kráľovej nad Váhom od 9. do 14. septembra 2018.

„V rámci cvičenia Rieka 2018 budú mať naši profesionálni vojaci príležitosť otestovať si spolu s českými kolegami svoje schopnosti a odstrániť prípadné nedostatky tak, aby mohli ešte efektívnejšie zasahovať a pomáhať našim občanom pri vzniku krízových situácií, akými sú napríklad povodne, alebo iné prírodné katastrofy,“ uviedol minister obrany Peter Gajdoš.

Počas výcviku si slovenskí a českí profesionálni vojaci overia základné zručnosti spojené s odstraňovaním následkov povodní, ako aj spôsobilosti pri zriaďovaní a udržiavaní prievozových prepravísk s využitím pontónovej mostovej súpravy.

Podľa náčelníka Generálneho štábu Ozbrojených síl SR Daniela Zmeka sú spôsobilosti prekonávania vodných prekážok neoceniteľné nielen pri vedení bojovej činnosti, ale sú využiteľné pri odstraňovaní následkov živelných pohrôm. „Som rád že takúto výcvikovú príležitosť zdieľame s naším partnerom z Českej republiky,“ dodal.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Daniel ZmekoDanka CapákováPeter Gajdoš
Firmy a inštitúcie MO Ministerstvo obrany SROzbrojené sily Slovenskej republiky