Slovenskí volejbalisti nezobrali Srbom ani set, na európskom šampionáte majú prvú prehru

Peter Michalovič
Smeč Petra Michaloviča v zápase proti Srbsku na európskom šampionáte volejbalistov, v ktorom Slováci prehrali hladko 0:3 na sety. Antwerpy, 15. september 2019. Foto: SITA/AP.

Slovenskí volejbaloví reprezentanti si pripísali prvú prehru na 31. majstrovstvách Európy. V nedeľňajšom večerom súboji B-skupiny v belgických Antverpách prehrali s hráčmi Srbska hladko 0:3 na sety.

Zverenci Andreja Kravárika našli premožiteľa až v treťom vystúpení na kontinentálnom šampionáte a stále majú dobré vyhliadky na postup do osemfinále. Najbližšie nastúpia v utorok o 20.30 h proti domácemu Belgicku.

Majstrovstvá Európy vo volejbale – B-skupina

• Antverpy

Srbsko – Slovensko 3:0 na sety (19, 20, 21)
75 minút, rozhodovali: Mezöffy (Maď.) a Guillet (Fr.)
Zostava a body SR: Paták 12, J. Kováč 5, Gavenda 5, Lux 7, Ondrovič 3, Zaťko 1, liberá Vitko a Ihnát (Michalovič 8, Kriško, Mačuha, Palgut, Krajčovič 1, Firkaľ)

I. set

Slováci začali proti favoritovi aktívne a dlho si udržiavali tesný náskok. Od stavu 14:14 však prebrali iniciatívu Srbi a získali na svoje konto dôležité body. V koncovke si postrážili vedenie a triumfovali 25:19.

II. set

Podobný scenár sa odohral aj v druhom dejstve. Slovenskí volejbalisti v úvode odskočili na rozdiel dvoch bodov, no neudržali nastolený trend a bronzoví medailisti z uplynulého európskeho šampionátu otočili skóre z 2:4 na 11:4. Srbi sa rýchlo dostali na koňa, nerobili zbytočné chyby a prostredný set získali pomerom 25:20.

III. set

V treťom dejstve sa Slováci chytili, vypracovali si dokonca päťbodový náskok, no v rozhodujúcich výmenách mali opäť navrch srbskí hráči. Bez väčších ťažkostí otočili nepriaznivý stav a vyhrali aj do tretice 25:21.