Slovenskí volejbalisti si hravo poradili v Izraeli s Gréckom

Volejbal

RAANANA 8. júna (WEBNOVINY) –

Výsledky:

Slovensko – Grécko 3:1 (19, -24, 12, 19)

100 minút, rozhodovali: Medvid (Ukr.), Armeanu (Rum.), 100 divákov

Slovensko: Zaťko, Bencz, Száraz, Joščák, Štefan Chrtiansky ml., Hriňák, libero Kubš (Ogurčák, Skladaný, Jakubov, Kašper)

Grécko: Terzis, Petreas, Karipidis, Pelekoudas, Kokkinakis, Rizopoulos, libero: Ach. Papadimitriou (Belos, Stivachtis, Takouridis, Sarikeisoglou)

5. Izrael 4 1 3 3: 9 3

Štefan Chrtiansky (tréner SR): „Boli sme dnes jednoznačne lepším tímom. Už na turnaji v Španielsku sa potvrdilo, že keď sme pritlačili Grékov servisom, tak sme dominovali fyzicky aj technicky. Škoda druhého setu, ktorý sme mali tiež v rukách, ale nezložili sme ľahké lopty. Mali sme slabšiu chvíľu, ale reakcie v treťom a štvrtom sete ukázala silu nášho tímu a zaslúžene sme vyhrali.“

Juraj Zaťko: „Bol to podobný zápas, ako sme odohrali s Grékmi v Španielsku, keď nás súper nedokázal počas celého zápasu zatlačiť a celkom pohodlne sme tie tri sety vyhrali. Vedeli sme, čo budú súperi hrať, veď to bol už náš tretí vzájomný zápas. Oni nič na svojom prejave nezmenili. Tréner nás dobre pipravil. Prejavilo sa to najmä na bloku, kde sme presne vedeli, ako na nich. Skupina je veľmi zamotaná, okrem Španielov si nikto nevie zabezpečiť väčší odstup od súpera. Bude to ešte zaujímavé.“

Slovenskí volejbaloví reprezentanti výborne vstúpili do tretieho turnaja A-skupiny Európskej ligy v izraelskom meste Raanana.

Zverenci trénera Štefana Chrtianskeho st. vyhrali nad Gréckom 3:1 a upevnili si druhé miesto v tabuľke.

V sobotu sa Slováci stretnú v hale Metrowest Sport Palace od 16.00 h s Dánskom, ktoré prehralo s domácim Izraelom prekvapujúco hladko 0:3.

Slováci začali na nahrávke so Zaťkom, do základnej zostavy sa po zranení vrátil Száraz. Ogurčák zostal na lavičke. Hneď v úvode si vypracovali brejk, ale rýchlo oň prišli. Potom zablokoval súpera Joščák, Kokkinakis dal aut a Slováci viedli 6:3. Na prvom technickom timeoute bolo 8:4 pre Slovensko. Gréci znížili na rozdiel 8:7, ale Hriňák z doskoku dostal svoj tím opäť do trojbodového náskoku (10:7).

Po ese Pelekoudasa sa Gréci prvý a aj poslednýkrát v tomto sete dostali do vedenia (12:11). Slováci však opäť zapli, po bloku Zaťka vyhrávali 15:13 a na druhom technickom timeoute 16:13. Gréci opäť znížili na rozdiel jediného bodu, ale Slováci pritlačili na servise a po peknom bloku Száraza viedli 20:17. Potom sa v útoku a na bloku presadil Chrtiansky, následne ho napodobnil aj Bencz a v koncovke bolo pri servise Száraza už 23:18. Prvý set ukončil nahrávač Zaťko, keď Gréci nespracovali tvrdý servis Bencza a Slováci vyhrali 25:19. V prvom sete boli jasne lepší v útoku (48 percent, Gréci 26) a rozdiel bol aj v obrane, veď v úvodnom dejstve zaznamenali zverenci trénera Štefana Chrtrianskeho st. až 9 úspešných blokov.

Slováci vstúpili lepšie aj do druhého setu a po dvoch chybách Grékov viedli 4:1. Slováci dovolili súperovi spamätať sa a ten sa dostal do vedenia 14:13. Na ihrisko prišli postupne Ogurčák, Skladaný a Jakubov. V dramatickej koncovke Gréci viedli 23:21, ale prvý setbal mali Slováci za stavu 24:23. Gréci však nakoniec vyhrali set 26:24, keď dal najskôr Hriňák aut a potom ho súper zablokoval, vyrovnali na 1:1 a začínalo sa od začiatku.

Do tretieho setu vstúpili Slováci perfektne a po troch esách Bencza v rade a neúspešnom útoku Grékov viedli už 8:1. V týchto fázach boli jasne lepším tímom, výborne podávali aj bránili a po bloku Zaťka bolo už 12:4. Situáciu mali v rukách počas celého setu a ich náskok neustále narastal. Set ukončil esom nahrávač Zaťko a Slováci ho vyhrali hladko 25:12.

Slováci pokračovali v dominancii aj vo štvrtom dejstve a pri servise Chrtianskeho sa dostali do vedenia 7:3. Boli lepší v každej činnosti a smerovali za dôležitými bodmi. V polovici setu viedli už o päť bodov, ale potom Gréci po dobrom bloku znížili na 13:11. Chybu z predchádzajúcej výmeny však nekompromisne napravil dobre hrajúci univerzál Bencz a bolo 14:11. Slováci si nechceli pokaziť dobre rozbehnutý zápas a po útoku Bencza a bloku Száraza viedli už 20:16. Zápas po výbornom servise Chrtianskeho ukončil Ogurčák, Slováci vyhrali štvrtý set 25:19 a celý zápas zaslúžene 3:1.