Slovenskí volejbalisti si v príprave na majstrovstvá Európy jednoznačne poradili s Gréckom

Volejbal
Foto: ilustračné, SITA/Radoslav Maťaš

Slovenskí volejbaloví reprezentanti v rámci prípravy na majstrovstvá Európy (13. – 29. septembra v Belgicku, Francúzsku, Holandsku a Slovinsku) zvíťazili vo štvrtkovom medzištátnom stretnutí v Grécku výsledkovo jednoznačne 3:0 (17, 24, 27).

Na aténskej palubovke v prvom z trojice prípravných duelov proti tomuto súperovi od úvodu dominovali slovenskí hráči, ktorí prvý set získali v pomere 25:17.

Ďalšie dve dejstvá boli síce vyrovnanejšie, ale ich koncovky opäť lepšie zvládli zverenci trénera Andreja Kravárika, v minulosti práve reprezentanta Grécka (2004-2007). Oba tímy sa stretnú rovnako v Aténach aj v piatok a v sobotu, vždy o 20.00 h SELČ.

Pre slovenských hráčov sú zápasy v gréckej metropole generálkou na ME. Na európskom šampionáte sa Slováci predstavia siedmykrát za sebou a desiaty celkovo. V základnej B-skupine 24-členného turnaja nastúpia v Belgicku proti Španielsku, Rakúsku, Srbsku, Belgicku a Nemecku.

Medzištátny prípravný zápas volejbalistov

  • Atény (Gréc.) – štvrtok

Grécko – Slovensko 0:3 (-17, -24, -27)

Základná zostava SR (zdroj: SVF): Krajčovič 7, Zaťko 7, Paták 11, J. Kováč 8, Michalovič 15, Kriško 8, libero M. Vitko (Ihnát 0, F. Palgut 0, Mačuha 0, Gavenda 2, Firkaľ 0)

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom