Slovenskí volejbalisti v Zlatej európskej lige podľahli Lotyšom, získali iba jeden set

Volejbal

HUMENNÉ 12. júna (WebNoviny.sk) – Slovenskí volejbaloví reprezentanti neuspeli v piatom zápase Zlatej európskej ligy 2019, keď na domácej palubovke v Humennom podľahli Lotyšom 1:3 na sety.

Zverenci Andreja Kravárika s výnimkou tretieho dejstva ťahali za kratší koniec a pripísali si už štvrtú prehru v aktuálnej edícii tejto súťaže. Po predposlednom piatom kole figurujú v tabuľke A-skupiny na treťom mieste. Najbližšie sa predstavia v sobotu 15. júna o 18.00 h v Poprade, kde vyzvú Belgičanov v priamom súboji o tretiu pozíciu.

Úvodný set priniesol vyrovnaný priebeh. Lotyši si však od začiatku stretnutia udržiavali tesný náskok, zvládli aj dôležitú koncovku a triumfovali 25:22. Druhá časť hry bola jasne v réžii hosťujúceho družstva. Lotyšskí volejbalisti neustále viedli a tešili sa po výsledku 25:15. Tretí set lepšie odštartovali slovenskí hráči, po piatich výmenách svietil na tabuli stav 5:0 v ich prospech.

Súper sa síce rýchlo dotiahol na rozdiel jediného bodu, ale Slováci nedopustili komplikácie a zvíťazili hladko 25:16. Lotyši si však v koncovke tretieho dejstva ušetrili sily a na začiatku štvrtého setu si vypracovali rozhodujúci náskok. Napokon v ňom zvíťazili 25:21.

Zlatá európska liga 2019 – A-skupina – 5. kolo

• streda

HUMENNÉ

Slovensko – Lotyšsko 1:3 (-22, -15, 16, -21)

113 minút, rozhodovali: Lopes Pinto (Port.) a B. Kováč (SR)
Zostava a body SR: Kriško 11, Ondrovič 5, Lux 8, Zaťko 1, Gavenda 13, Kyjanica 1, liberá Vitko, Kurej (Jendrejčák 2, Palgut 2, Lamanec 2, J. Kováč 2, Firkaľ 1, Pavelka 3)