Slovensko a Poľsko vybudujú spoločnú turistickú značku

Turisti, vysoké tatry
Foto: SITA/Rastislav Ovšonka

BRATISLAVA 4. júna (WebNoviny.sk) – Slovensko a Poľsko chcú posilniť cezhraničnú spoluprácu a vybudovať spoločnú značku produktov s cieľom podpory turizmu. Ako ďalej informovala hovorkyňa Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR Karolína Ducká, na rokovaní v Bratislave sa na tom dohodli štátni tajomníci ministerstva dopravy Arpád Érsek a jeho poľský kolega Dawid Lasek z ministerstva športu a cestovného ruchu.

„Spolupráca medzi Poľskom a Slovenskom má silnú tradíciu. Dnes musíme využiť silu cestovného ruchu v Európe, keď k nám s ohľadom na bezpečnosť prichádza stále viac turistov,“ uviedol na stretnutí Érsek. V rebríčku návštevníkov Slovenska sa Poľsko dlhodobo umiestňuje na druhom mieste za Českom. Poliaci podľa Duckej vyhľadávajú Vysoké a Nízke Tatry, regióny Liptova, Oravu či Slovenský raj. Turizmu pozitívne prispieva aj priame letecké spojenie medzi Varšavou a Popradom.

Poľsko vidí priestor najmä v spoločnej propagácii pohraničných regiónov pod značkou „Carpathia“, ktorá by zviditeľnila regióny či mestá na oboch stranách hranice. „Jednotlivé regióny nemajú takú silu, preto chceme vytvoriť dobrú ponuku, a to spoločnými produktmi pod silnou karpatskou značkou. Je to obrovský potenciál pre samosprávy a posilnenie ich miestnych komunít,“ povedal Lasek.

Poľské vojvodstvá a slovenské samosprávy budú rokovať do konca júna, aby špecifikovali konkrétne produkty pre prezentáciu spoločnej značky. Prezentáciu karpatskej značky chcú obe krajiny využiť aj na oslovenie vzdialených trhov, medzi ktoré prioritne patrí Čína. Prínosom je priame letecké spojenie Varšavy s Pekingom.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Árpád Érsek