Slovensko bude mať v Tokiu zastúpenie aj v lukostreľbe, Baránková získala olympijskú miestenku

Lukostrelba
Foto: ilustračné, Getty images

Slovenská reprezentantka v lukostreľbe Denisa Baránková získala pre Slovensko miestenku v olympijskom luku žien na olympijské hry v Tokiu. Na európskej kvalifikácii v tureckej Antalyi boli v hre štyri miesta a 19-ročná Baránková skončila až siedma, každá krajina však mohla získať len jedno miesto a pred Slovenkou skončili len dve Španielky, dve Turkyne a dve Francúzky.

Čaká ju duel o bronz

V redukovanom poradí tak skončila štvrtá. Kvalifikáciu v Turecku absolvovala aj účastníčka OH 2016 v brazílskom Riu de Janeiro, no v osemfinále vypadla práve s Baránkovou. Ďalšia Slovenka Elena Bendíková vypadla už v 2. kole eliminácie.

Denise Baránkovej sa v Antalyi darí, keďže na tohtotýždňových majstrovstvách Európy sa tam prebojovala až do semifinále a v nedeľu popoludní ju čaká duel o bronz proti Dánke Kirstine Andersenovej. Kvalifikácia o OH sa koná počas kontinentálneho šampionátu.

Mužom sa nedarilo

V mužskej časti európskej kvalifikácie o OH v Tokiu sa mužom SR nedarilo. Vladimír Hurban vypadol v prvom a Juraj Duchoň s Miroslavom Duchoňom v druhom kole eliminácie. šancu budú mať ešte na svetovej kvalifikácii v druhej polovici júna v Paríži.

V minulosti malo Slovensko zastúpenie v lukostreľbe na OH 2016 medzi mužmi (Boris Baláž) aj ženami (Alexandra Longová). Ešte na OH 1992 v Barcelone, teda v spoločnom česko-slovenskom tíme sa pod piatimi kruhmi predstavil aj Martin Hámor.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Denisa Baránková