Slovensko je v strednej Európe najhoršie v počte zaočkovaných ľudí, tvrdí Korčok

Ivan Korčok
Slovenský minister zahraničných vecí Ivan Korčok sa v Česku stretol so svojimi rezortnými kolegami z Česka, Maďarska, Rakúska a Slovinska. Foto: www.facebook.com

Slovensko je v počte zaočkovaných proti ochoreniu COVID-19 najhoršie spomedzi krajín strednej Európy.

Minister zahraničných vecí Ivan Korčok (nom. SaS) to povedal počas utorkového stretnutia ministrov zahraničných vecí Česka, Maďarska, Rakúska a Slovinska, ktoré sa uskutočnilo v českom Mělníku neďaleko Prahy.

V tlačovej správe o tom informoval komunikačný odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR.

Kľúč k bezpečnosti

Ministri zahraničných vecí sa zhodli, že očkovanie je kľúčom k bezpečnosti občanov a k zvládnutiu pandemických hrozieb.

Viac o téme: Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku

„Moji kolegovia sa ma pýtali, a ja sa už dlhšiu dobu pýtam sám seba, ako je možné, že v porovnaní s Maďarskom, Českom a Rakúskom je na Slovensku evidentne oveľa vyšší podiel tých, ktorí veria dezinformáciám, hoaxom a otvorene hovorím bludom, ktoré hraničia s tmárstvom z minulých storočí,“ povedal Korčok.

Vítajú usporiadanie summitu

Ministri počas svojho stretnutia prerokovali priority prebiehajúceho slovinského predsedníctva v Rade Európskej únie (EÚ), ktoré sa nesie v znamení integrácie krajín západného Balkánu do EÚ. Rokovali tiež o perspektívach Východného partnerstva.

„Vítame usporiadanie samitu EÚ-západný Balkán, ktoré slovinské predsedníctvo organizuje už v októbri. Pred tým je nevyhnutné potvrdiť záujem EÚ o tento región konkrétnymi krokmi. Som presvedčený o tom, že jedným z takýchto signálov by malo byť začatie prístupového rokovania s Albánskom a Severným Macedónskom,“ povedal šéf slovenskej diplomacie.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ivan Korčok
Firmy a inštitúcie MZVEZ Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SRRada Európskej únie