Slovensko má ďalšiu medailu na európskych hrách, štvorkajak získal v Minsku bronz

K4

Reprezentanti v rýchlostnej kanoistike Samuel Baláž, Erik Vlček, Csaba Zalka a Adam Botek získali pre Slovensko bronzovú medailu z II. európskych hier v bieloruskom Minsku.

Rusi zlatí a Nemci strieborní

Vo štvrtok predpoludním obsadili tretie miesto vo finále na olympijskej 500 m trati. Pred Slovákov sa dostali len zlatí Rusi a strieborní Nemci.

Na EH 2019 už v sobotu získal striebro v behu na 100 m šprintér Ján Volko, v stredu získala v disciplíne K1 na 5000 m medailu aj Mariana Petrušová, istotu cenného kovu už má aj boxer Andrej Csemez. Na premiérových EH v Baku 2015 získalo Slovensko spolu sedem medailí (1 – 3 – 3), z Bieloruska sa bude vracať minimálne s troma.

Mládková v A-finále na piatom mieste

Baláž, Vlček, Zalka a Botek sa do finále dostali ako druhá najlepšia posádka v druhej rozjazde. Vo finále boli po 250 m až na piatej pozícii, ale napokon sa dostali pred domácich Bielorusov aj pred loď Portugalska. V konečnom účtovaní Slováci za striebornou nemeckou posádkou zaostal o 1,180 s.

V A-finále K1 žien na 500 m bojovala o medailu Ivana Mládková, napokon obsadila 5. miesto a zostala bez cenného kovu. Vo štvrtok bude mať ešte jednu možnosť, pretože ju čaká A-finále v šprinte na 200 m. V C1 žien na 500 m sa v A-finále predstaví Gabriela Ladičová, na 5 km bude bojovať o zlato Samuel Baláž.