Aktualizované: Haraus získal striebro na majstrovstvách sveta, Kraka o zlato dodatočne obral „špicar“

Jakub Krako
Jakub Krako Foto: archívne, Simon Bruty/OIS/IOC via AP.
  • aktualizované 23. januára 19:55

KRANJSKA GORA 23. januára (WebNoviny.sk) – Slovenský reprezentant Jakub Krako s navádzačom Branislavom Brozmanom zostali v stredajšom slalome na majstrovstvách sveta v zjazdovom lyžovaní zdravotne znevýhodnených športovcov v slovinskej Kranjskej Gore napokon bez medaily.

Po dvoch kolách im v neoficiálnych výsledkoch patrila prvá priečka, ale organizátori ich neskôr diskvalifikovali po odhalení „špicara“.

„Áno, dostali sme ´špicara´, Jakub zobral bránu pomedzi nohy. Inak by sme vyhrali o 1,83 s. Išli sme naplno, pri našej konkurencii to inak ani nejde. Slalom je často lotéria, a teraz to, bohužiaľ, nevyšlo. Bolo mi ľúto najmä Jakuba, lebo po ôsmich rokoch sa opäť mohol stať majstrom sveta. Ešte máme pred sebou super G, zjazd aj kombináciu, tak sa pokúsime o čo najlepší výsledok,“ uviedol navádzač Branislav Brozman pre agentúru SITA.

Zlato napokon získal Talian Giacomo Bertagnolli a ďalšieho Slováka Miroslava Harausa s navádzačom Marošom Hudíkom klasifikovali na druhej pozícii s odstupom 1,64 s. Zlatého z pondelkového obrovského slalomu Mareka Kubačku s navádzačkou Máriou Zaťovičovou diskvalifikovali už v 1. kole.

MS v lyžovaní zdravotne znevýhodnených športovcov

  • Kranjska Gora (Slovin.)

SLALOM

Muži – zrakovo znevýhodnení: 1. Giacomo Bertagnolli (navádzač Fabrizio Casal, Tal.) 1:55,43 min, 3. Miroslav Haraus (nav. Maroš Hudík, SR) +1,64, 3. Josef Lahner (nav. Franz Erharter, Rak.) +3,30, … Jakub Krako (navádzač Branislav Brozman, SR) diskvalifikovaný v 2. kole, Marek Kubačka (nav. Mária Zaťovičová, SR) diskvalifikovaný v 1. kole

Muži – stojaci: 1. Arthur Bauchet (Fr.) 1:43,71 min, 2. Thomas Pfyl (Švaj.) +7,47 s, 3. Mitchell Gourley (Aus.) +9,54, … 5. Martin France (SR) +11,13

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jakub KrakoMarek KubačkaMária ZaťovičováMaroš HudíkMartin FranceMiroslav Haraus