Slovensko má konečne prokurátora, podľa Fica to je odborník

Robert Fico
Robert Fico Foto: SITA/Diana Černáková

BRATISLAVA 17. júla (WEBNOVINY) – Slovensko má podľa premiéra Roberta Fica konečne po dlhej dobe, počas ktorej táto téma traumatizovala spoločnosť, ústavne zvoleného a vymenovaného generálneho prokurátora.

„Navyše ide o človeka, ktorého si ako odborníka spomedzi seba vybrali samotní prokurátori,“ vyhlásil predseda vlády v reakcii na stredajšie vymenovanie Jaromíra Čižnára za generálneho prokurátora. Stanovisko agentúre SITA poskytol tlačový odbor Úradu vlády SR.

Slovensko má po dva a pol roku opäť generálneho prokurátora.

Prezident Ivan Gašparovič v stredu do funkcie vymenoval Jaromíra Čižnára, ktorého 18. júna zvolil parlament hlasmi poslancov Smeru-SD.

Bývalého spolužiaka premiéra Roberta Fica a bratislavského krajského prokurátora Čižnára navrhli za nominanta poslanci strany Roberta Fica a v tajných voľbách ho podporilo 82 z 82 prítomných poslancov.

Opoziční zákonodarcovia sa na voľbe nezúčastnili. Opozícia novú voľbu generálneho prokurátora považuje za protiústavnú, keďže 17. júna 2011 parlament zvolil v tajnej voľbe za kandidáta Jozefa Čentéša. Spor o vymenovanie Čentéša je v súčasnosti na ústavnom súde.

Obrazom: Prezident Gašparovič vymenoval Čižnára za generálneho prokurátora

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ivan GašparovičJaromír ČižnárRobert Fico
Firmy a inštitúcie GP Generálna prokuratúra SR