Aktualizované: Zostava na Fínsko je známa, Slovensko začne v druhom zápase MS v hokeji 2019 s Čiliakom v bránke

MS v hokeji 2019: Slovensko - USA
Slovenský brankár Patrik Rybár (vpravo) zneškodňuje príležitosť Jamesa van Riemsdyka z USA Foto: SITA/AP
  • aktualizované 11. mája, 15:18

KOŠICE 11. mája (WebNoviny.sk) – Sobotňajší večerný duel základnej A-skupiny Slovensko – Fínsko na 83. hokejových majstrovstvách sveta v košickej Steel aréne povedie rakúsko-bieloruská rozhodcovská dvojica Manuel Nikolic – Maxim Sidorenko.

Na čiarach im od 20.15 h budú pomáhať Dán Rene Jensen a Kanaďan Dustin McCrank. Slováci nastúpia v modrých dresoch, Fíni v kombinácii s bielym základom. V slovenskej bránke sa predstaví Marek Čiliak, k inej zmene v zostave usporiadateľskej krajiny v porovnaní s piatkovým duelom proti tímu USA neprišlo.

V bránke začne Čiliak

Slovenskí hokejoví reprezentanti absolvovali pred sobotňajším druhým zápasom dobrovoľné rozkorčuľovanie. Na tréningovej ploche košickej Steel arény sa objavili iba piati hráči – brankári Marek Čiliak s Denisom Godlom a útočníci Dávid Bondra, Libor Hudáček a Dávid Buc.

Ostatní zvolili oddych po náročnom piatkovom súboji, v ktorom domáci tím triumfoval 4:1 nad Američanmi a po prvom dni sa zaradil na líderskú pozíciu v A-skupine. V druhom dueli v Košiciach vyzvú Slováci Fínov od 20.15 h.

Jedinou zmenou oproti piatkovému duelu proti Američanom bude to, že do bránky sa postaví Marek Čiliak. Inak zostáva všetko nezmenené, na súpisku sme nedopísali žiadneho hokejistu, takže na nej figuruje 22 hráčov,“ prezradil po sobotňajšom poludňajšom rozkorčuľovaní asistent trénera národného tímu SR Andrej Podkonický. Mimo zostavy je stále Libor Hudáček, ktorý po chorobe postupne naberá stratenú kondíciu.

Hudáček sa cíti lepšie

Cítim sa už oveľa lepšie, dal som si ťažký tréning a myslím si, že sa to bude už len zlepšovať. Možno by som proti Fínom odohral jednu tretinu a potom by som bol mimo. Lepšie je ísť do zápasu v stopercentnom stave. Mohlo by sa stať, že by som sa zranil alebo túto záťaž nevydržia svaly. Nastavili sme to tak, aby som na tretí zápas mohol byť k dispozícii,“ prezradil útočník českého Liberca, okrem ktorého zostávajú mimo súpisky aj Bondra s Godlom.

Z hráčov, ktorí zasiahli do úvodného slovenského zápasu, sa na rozkorčuľovaní objavil iba Buc. Jeho spoluhráči uprednostnili regeneráciu, keďže do postele sa dostali až po polnoci. „Výhodou je pre nás, že hráme až večerný duel a regenerácia by mohla prebehnúť v poriadku. Ihneď po zápase sme sa snažili schladiť organizmus hráčov, využili sme aj kryokomoru. Nechýbali ani masáže, aby sme im uvoľnili svalstvo. Počas zápasu došlo k viacerým stretom a tvrdším zákrokom, ale nespôsobilo to žiadne zranenie, ktoré by si vyžiadalo lekársku starostlivosť,“ uviedol lekár slovenskej reprezentácie Ján Grauzel.

Viac o MS v hokeji 2019

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Slovenská hokejová reprezentácia