Slovensko nebude behať s klobúkom a žobrať, vyhlásil premiér

Fico
Foto: SITA/Diana Černáková

BRATISLAVA 13. septembra (WEBNOVINY) – Premiér Robert Fico garantuje udržanie tohtoročného deficitu štátneho rozpočtu na úrovni 4,6 percenta a deficit v roku 2013 nižší ako tri percentá.

„Dávam prednosť tvrdému splneniu medzinárodných záväzkov, ktoré máme, pretože to je jediná cesta, ktorá Slovensko môže postupne vyvádzať z krízy,“ uviedol vo štvrtok v parlamente na Hodine otázok predseda vlády.

Fico oceňuje, že snahu Slovenska konsolidovať verejné financie si všímajú aj zahraniční partneri a že SR je v Európe vnímaná ako dôveryhodný partner.

„Radšej zaplatíme politickú daň, radšej budeme možno znášať menšiu popularitu a podporu verejnosti, a budeme mať istotu, že Slovensko má perspektívu, že je zabezpečené, že nebude chodiť s klobúkom ako žobrák po Európe a pýtať peniaze od rôznych mechanizmov, ako sa lacno viezť na vlne päť-, šesť-, sedem-, osempercentného deficitu v roku 2013 a 2014 a potom už len prísť a zhasnúť svetlo,“ vysvetlil Fico.

Zdôraznil, že Slovensko nebude žiadať zdroje zo záchranných mechanizmov. Poslancom pripomenul, že vláda spúšťa veľký projekt reformy štátnej správy, ktorej konečným dôsledkom má byť úspora 700 miliónov eur.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Robert Fico