Slovensko obsadilo ôsme miesto, klesne v rebríčku IIHF

Fínsko - Slovensko
Sprava: Július Hudáček, Marcel Haščák, Marko Daňo, Milan Jurčina a Martin Bartek zo Slovenska po skončení zápasu Fínsko - Slovensko, vo štvrťfinále majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji 2013 vo Fínsku a Švédsku. Fínsko, Helsinki, 16. máj 2013. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

ŠTOKHOLM / HELSINKI 17. mája (SITA) – Slovenská hokejová reprezentácia po neúspechu vo štvrťfinále 77. majstrovstiev sveta obsadila na šampionáte ôsme miesto.

Spomedzi všetky tímov v elitnej osmičke totiž v základnej skupine nazbierala najmenej bodov. Známe je už aj poradie od piateho po šestnáste miesto.

Kanade sa štvrtýkrát v rade nevydaril prienik do semifinále a skončila piata, Rusi po vypadnutí s Američanmi skončili šiesti a Čechov prehra so Švajčiarmi „odsúdila“ na siedmu pozíciu.

Za Slovákmi nasleduje deviate Nemecko, desiate Nórsko, jedenáste Lotyšsko, dvanáste Dánsko, trináste Francúzsko, štrnáste Bielorusko a vypadávajúce družstvá – pätnáste Rakúsko a šestnáste Slovinsko.

Už známe umiestnenie na tohtoročných MS premieša aj poradím v rebríčku Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF). Slovenský tím určite klesne zo šiesteho miesta minimálne o jednu pozíciu za družstvo USA, predstihnúť ho ešte môžu Švajčiari. O pozíciu lídra s istotou prídu Rusi, na prvú priečku sa môžu dostať Fíni alebo Švédi. Od výsledkov Američanov sa bude odvíjať, či Česko klesne z tretieho miesta na štvrtú alebo piatu pozíciu.

Známe poradie na 77. MS: 5. Kanada, 6. Rusko, 7. Česko, 8. SLOVENSKO, 9. Nemecko, 10. Nórsko, 11. Lotyšsko, 12. Dánsko, 13. Francúzsko, 14. Bielorusko, 15. Rakúsko, 16. Slovinsko

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie IIHF Medzinárodná hokejová federáciaSlovenská hokejová reprezentácia