Slovensko podľa rebríčka sily vypadne, najlepší sú Rusi

Slovenské fiasko na MS, Francúzi otočili stav za pár minút
Ján Laco (vľavo) zo Slovenska po prehratom zápase Slovensko - Francúzsko základnej A-skupiny majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji 2014 v Minsku. Bielorusko, Minsk, 12. máj 2014. Foto: SITA/Ján Viazanička

MINSK 14. mája (WEBNOVINY) – Slovenskej hokejovej reprezentácii patrí po piatich hracích dňoch na majstrovstvách sveta v Bielorusku v rebríčku sily jednotlivých tímov predposledná 15. priečka. Horšie na tom sú momentálne z tímov účinkujúcich v Minsku iba úradujúci vicemajstri sveta Švajčiari.

Všetko o MS v hokeji nájdete —>>> TU.

Slováci boli pred prvým buly MS 2014 na 8. mieste, ale tri prehry z úvodných troch zápasov spôsobili, že zostavovatelia rebríčka IIHF ich odsunuli takmer na samý spodok hokejovej elity. K tomu pridali aj glosu v podobe výroku: „Satan naozaj existuje a korčuľuje medzi nami!“ Zjavne tým narážali na anglický prepis priezviska slovenského kapitána Miroslava Šatana s poukázaním na to, prečo Slováci dosiaľ prehrávajú.

Na čele rebríčka zostali ruskí hokejisti, ktorí zatiaľ prechádzajú turnajom v Minsku bez zaváhania. „Ruský medveď sedí Ovečkinovi na kolenách a spokojne sa usmieva,“ pridali komentár k „zbornej“ zostavovatelia rebríčka. Druhé miesto v ňom momentálne patrí Švédom a tretie Kanade. Českí reprezentanti klesli zo 4. na 8. priečku a za svoje doterajšie výkony na MS 2014 si vyslúžili komentár: „Stále hľadáme inovatívnejšie spôsoby ako prehrať.“ Svoje schytali aj zatiaľ poslední Švajčiari. „Je to ako keď William Tell postrelí sám seba.

Obrazom: Piaty deň na MS v hokeji

Rebríček sily zostavujú autori servera Medzinárodnej hokejovej federácie najmä pre zábavu čitateľov a fanúšikov hokeja. Odzrkadľuje napredovanie jednotlivých tímov počas svetového šampionátu a v jeho priebehu sa bude ešte meniť.

Rebríček sily podľa iihf.com k 13. máju:
Rebríček sily
Foto: iihfworlds2014.com

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Tomáš Tatar
Firmy a inštitúcie Slovenská hokejová reprezentácia