Slovensko pozná termín tridsiatych deviatych džezákov

Na džezákoch sa predstavili svetoví interpreti
Sprava: Speváčka Lucia Lužinská a gitarista Boris Čellár počas vystúpenia na festivale Bratislavské jazzové dni Slovenská sporiteľna 2012 (BJD). Bratislava, 28. október 2012. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 30. októbra (WEBNOVINY) – Tridsiaty ôsmy ročník festivalu Bratislavské jazzové dni (BJD) skončil len v noci z nedele na pondelok, no jeho organizátori už zverejnili termín budúcoročného podujatia.

Tridsiate deviate džezáky sa budú konať od piatka 25. do nedele 27. októbra 2013 na tom istom mieste – v bratislavskej Inchebe. Známy je už aj prvý interpret.

Zásluhou víťazstva v súťaži Pódia mladých talentov Nadácie SPP si na budúcoročných džezákoch zahrá formácia Martin Uherek Quartet, ktorá bude BJD 25. októbra o 19:00 otvárať.

Táto kapela vznikla začiatkom roka 2008 ako skupina nádejných mladých muzikantov zhromažďujúcich sa okolo významného džezového muzikanta a pedagóga Klaudia Kováča v Banskej Bystrici.

Obrazom: Bratislavské džezáky 2012

Na festivale sa predstavili v zložení Martin Uherek (saxofón), Jakub Tököly (klavír), Peter Korman (kontrabas) a Pavol Blaho (bicie). Na 38. ročníku BJD, ktoré sa konali 26. až 28. októbra, sa predstavilo dovedna 21 interpretov.

Každému návštevníkovi sa páčilo niečo iné, no medzi to najlepšie zaraďovali americkú divu Dianne Reeves, tureckú speváčku Elif Çaglar, talianskeho speváka Maria Biondiho, trio českého pianistu Emila Viklického či americkú hudobníčku Grace Kelly. O záver 38. ročníka podujatia sa v Inchebe postarala americká formácia Kool & The Gang.

Agentúru SITA informovala PR manažérka podujatia Silvia Turnerová.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Grace Kelly