Slovensko sa počas predsedníctva predstaví aj aeromobilom

Aeromobil
Foto: SITA/www.aeromobil.com

BRUSEL 24. mája (WebNoviny.sk) – Slovensko sa pripravuje aj na kultúrny aspekt predsedníctva v Rade Európskej únie. V bruselskej budove Justus Lipsius, kde sa konajú zasadnutia ministrov, hláv štátov a vlád, bude Slovensko prezentovať projekt, ktorý nás predstaví ako modernú, dynamickú, inovatívnu krajinu s dobrými nápadmi. Podľa ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí Miroslava Lajčáka tento projekt korešponduje aj s novopredstaveným brandingom Slovenska „Good idea Slovakia“ (Dobrý nápad Slovensko, pozn. red.) a vychádza zo štyroch elementov.

„Vychádzame z konceptu, ktorý vlastne hovorí o štyroch elementoch. V súlade so starou múdrosťou, ktorá hovorí o štyroch živloch – oheň, voda, zem a vzduch ako o základných zložkách sveta, tak tá naša prezentácia bude založená na štyroch elementoch,“ predstavil novinárom kultúrnu prezentáciu Slovenska v Bruseli Lajčák. Ako zem bude predstavená ekokapsula. V časti voda budú predstavené kajaky a kanoe od slovenskej firmy. V časti oheň Slovensko predstaví plazmový systém vŕtania, ktorý tiež vyvinula slovenská firma. „V časti vzduch predstavíme aeromobil. Všetko sú to špičkové svetové výrobky, ktoré pochádzajú zo Slovenska, ktoré boli vyvinuté na Slovensku a aeromobil bude aj fyzicky prítomný počas júla v hale budovy,“ priblížil projekt Lajčák.

„Veríme, že dosiahneme to, čo sme chceli dosiahnuť, teda, že si všetci návštevníci všimnú, že je tu slovenské predsedníctvo, ale aj to, že zo Slovenska dokážu prichádzať skvelé nápady,“ dodal Lajčák.

Slovensko preberie polročné rotujúce predsedníctvo v Rade Európskej únie 1. júla. Logo holandského predsedníctva tak na bruselskej budove vystrieda „smajlík“. Kultúrny program tvoria hudobné, tanečné, divadelné, výstavné, filmové, ako aj dizajnérske projekty.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Miroslav Lajčák