Slovensko sa zafarbilo na žlto, Deň narcisov pomáha onkologickým pacientom

DEŇ NARCISOV: 20. ročník
Foto: ilustračné, SITA/Marek Mrviš.

BRATISLAVA 13. apríla (WebNoviny.sk) – V piatok vyšli do ulíc slovenských miest dobrovoľníci so žltými narcismi, aby pomohli onkologickým pacientom v rámci 22. ročníka celoslovenskej finančnej zbierky Deň narcisov.

Minulý rok vyzbierali 943-tisíc eur

Ako informovala organizácia Liga proti rakovine, ktorá zbierku organizuje, dobrovoľníci v žltých tričkách 13. apríla vyberajú príspevky a odmeňujú darcov odznakmi v podobe žltých narcisov.

Vhodením dobrovoľného príspevku do pokladničky darcovia pomôžu získať finančné prostriedky na konkrétnu pomoc pacientom s rakovinou a ich rodinám na celom Slovensku.

Minulý rok sa počas zbierky podarilo vyzbierať 943-tisíc eur. Vďaka týmto financiám Liga proti rakovine každoročne zastrešuje projekty, ktoré sú určené na priamu pomoc onkologickým pacientom a ich rodinám.

Môžete zaslať aj SMS na číslo 848

V Centrách pomoci v Bratislave, Martine a Košiciach denne pripravuje program a ponúka širokú škálu služieb vrátane rehabilitácií, jazykových kurzov, prednášok a workshopov.

Časť financií zo zbierky je určená na priamu finančnú pomoc pacientom, ktorí sa v dôsledku ochorenia ocitli v hmotnej núdzi. Liga proti rakovine sa okrem toho stará o prevenciu a informovanosť verejnosti, podporuje zdravotnícke zariadenia, nemocnice, iné občianske združenia i výskum v oblasti liečby onkologických ochorení.

Prispieť do zbierky môže každý aj mimo hlavného zbierkového dňa. Napríklad vkladom na účet Ligy proti rakovine SK09 0900 0000 0054 5454 5454 alebo zaslaním SMS v hodnote tri eurá na číslo 848 v sieti všetkých mobilných operátorov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom