Slovensko spozná v pondelok gospelový talent roka

Gospel talent
Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 12. júna (WBN/PR) – Slovensko spozná v pondelok gospelový talent roka. Vo finálovom kole, ktoré v pondelok 13. Júna od 20:30 hod. odvysiela v živom prenose Rádio Lumen, vyberú štyria odborní porotcovia absolútneho víťaza druhého ročníka úspešnej speváckej súťaže. Gospel talent 2011 pod záštitou poslanca Európskeho parlamentu Miroslava Mikolášika organizuje slovenský spevák a skladateľ Richard Čanaky a Rádio Lumen.

Vo finále sa predstavia piati najúspešnejší interpreti. Troch najlepších do neho posunuli poslucháči hlasovaním, jedného určilo Rádio Lumen a piaty je nominantom open-air music festivalu CampFest. O víťazstvo bude bojovať Daniel Kostka & Lucia Štecová (skladba Krajina piesní), Silvia Chlebovská (Nebol to len sen), skupina Nie Náhodou (Nádherný Boh), skupina Hrieshnick (Líšky) a kapela Vogon Planet Express (pieseň – Žalm 139).

Absolútny víťaz získa okrem zviditeľnenia množstvo ďalších cien. V profesionálnom nahrávacom štúdiu bude mať možnosť nahrať vlastnú skladbu. V Rádiu Lumen sa táto pieseň dostane do rotácie vo vysielaní, zároveň tiež bude nasadená ako novinka do hudobnej hitparády Gospelparáda. Víťaznú skladbu po jej nahratí zaradí do hitparády Sedemparáda kresťanské rozhlasové Rádio 7. Víťaz tiež získa elektroakustickú gitaru značky Fender.

Do druhého ročníka úspešnej speváckej súťaže Gospel talent 2011, ktorá je jedinečným počinom na slovenskej hudobnej scéne, sa tento rok prihlásilo 39 interpretov, ktoré podporili viaceré známe osobnosti. Na portáli gospeltalent sa za ňu postavil známy hudobník a skladateľ Marián Čekovský, poľský muzikant a dirigent Piotr Rubik, líder kapely Timothy Marián Lipovský a známe speváčky Janais a Ivka Kováčová.

Hlavným mediálnym partnerom súťaže je portál tlačovej agentúry SITA – Webnoviny.sk. Súťaž tiež podporili viacerí ďalší mediálni partneri. Hlavnými partnermi súťaže sú hitparáda amatérskych gospelových skupín GosAmKa, hitparáda Rádia Lumen Gospelparáda a festival CampFest. Špeciálnym partnerom súťaže je internetový obchod Musicant.sk. Bližšie informácie o súťaži je možné nájsť na internetovej stránke www.gospeltalent.sk.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Marián ČekovskýPiotr Rubik