Slovensko získalo zlato, striebro a dvakrát bronz na Európskom olympijskom festivale mládeže

Martin Hvojník a Richard Németh
Mladí bronzoví olympijskí medailisti Martin Hvojník a Richard Németh. Foto: facebook.com/slovenskyolympijskytim
  • akualizované 29. júla, 20:21

GYÖR 29. júla (WebNoviny.sk) – Slovensko na XIV. letnom Európskom olympijskom festivale mládeže (EYOF) v maďarskom Györi získalo v sobotu štyri medaily.

Postarali sa o nich reprezentanti v rýchlostnej kanoistike na 200 m. Najcennejší kov si pripísala dvojica Lucia Valová, Eduard Strýček v C2 mix, Valová pridala striebro v C1 a bronz si vyjazdil Martin Hvojník v K1, ktorý rovnakú medailu získal spolu s Richardom Némethom aj v K2.

„Táto disciplína sa bežne nejazdí, prišli s ňou organizátori EYOF, preto sme zo začiatku veľmi nevedeli, čo môžeme od zohrania Lucie s Edom očakávať. Nemali toho spolu veľa najazdené, boli spolu len párkrát. Ale obidvaja sú veľké talenty na tento šport, čo dokazujú aj ich individuálne jazdy a dnes vo finále ukázali tiež výbornú súhru,“ povedal na margo Valovej so Strýčekom tréner Marián Ostrčil, úspešný slovenský olympionik.

V piatok cenné kovy získali džudisti – bronz Nina Geršiová a striebro Denis Turac. V stredu dve strieborné a jednu bronzovú vybojovali reprezentanti v rýchlostnej kanoistike, bronz pridal atlét Andrej Paulíny. Dovedna tak má Slovensko už 10 medailí (1 – 4 – 5).

Na EYOF v Györi sa zúčastňuje 54 mladých športovcov zo Slovenska vo veku od 14 do 17 rokov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Marián Ostrčil