Slovenský bežec Pelikán zvíťazil na pretekoch v Tábore

Atletické majstrovstvá Slovenska v Bratislave
Bežec na 800 metrov Jozef Pelikán počas halových majstrovstiev SR dospelých v atletike. Bratislava, 20. február 2011. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

TÁBOR 21. augusta (WEBNOVINY) – Na atletickej Veľkej cene Tábora, ktorá sa počítala do hodnotenia českej extraligy družstiev, dosiahli slovenskí pretekári tri prvenstvá.

Jozef Pelikán (ŠG Stavbár Nitra) triumfoval v behu na 800 m časom 1:48,27 min, keď iba o 91 stotín zaostal za osobným rekordom.

Bežalo sa mi celkom dobre, medzičas na štvorstovke bol 53,6 s a ja som sa držal na štvrtej pozícii za vodičom, Keňanom Ndiwom a Solaresom z Brazílie. Dvesto metrov pred cieľom som sa posunul na druhé miesto a v cieľovej rovinke som zdolal aj Ndiwu. Už sa teším na Atletický most v Dubnici, kde by som pri troche šťastia mohol zlepšiť svoj osobný rekord na 800 m,“ povedal po pretekoch Pelikán, zverenec trénerskej dvojice Mereš – Duda.

Na 400 m prekážok zvíťazila Lucia Slaničková (Spartak Dubnica n/V.) za 58,46 sekundy a v chôdzi na 5000 m bola najlepšia londýnska olympionička Mária Czaková (VŠC Dukla Banská Bystrica), ktorá dosiahla 23:30,9 min.

Výsledky:

Muži – 800 m: 1. Pelikán (SR) 1:48,27, 2. Ndiwa (Keňa) 1:48,62, 3. Solares (Braz.) 1:49,51, II. beh: 3. Jurčák (SR) 1:58,95

Ženy – 3000 m: 5. Maníková (SR) 10:30,99, 400 m prek.: 1. Slaničková 58,46, 2. Holleyová (obe SR) 60,87, diaľka: 1. Klučinová (ČR) 601,… 3. Slaničková (SR) 593, 5000 m chôdza: 1. Czaková (SR) 23:30,9