Slovenský Bolt získal striebro na majstrovstvách sveta, Bašista s bronzovou medailou

Vladimír Výbošťok
Vladimír Výbošťok. Foto: SITA/archív Vladimíra Výbošťoka.

TORUŇ 27. marca (WebNoviny.sk) – Sedemdesiatdvaročný slovenský reprezentant Vladimír Výbošťok, ktorého priatelia prezývajú slovenský Bolt, si na VIII. halových veteránskych majstrovstvách sveta v atletike v poľskom meste Toruň vybojoval striebro v behu na 60 m v kategórii M70 (70 až 74-roční) časom 8,58 sekundy.

Šprintéra banskobystrickej Dukly predstihol len Američan Charles Allie, ktorý bol rýchlejší o 4 desatiny (8,18). Informoval o tom oficiálny facebookový profil Slovenského atletického zväzu. Výbošťok sa do finálového duelu o medaily kvalifikoval priamo ako víťaz III. rozbehu časom 8,77.

O druhú stredajšiu medailu pre SR sa postaral vytrvalec Vincent Bašista, ktorý v cestnom behu na 10 km v kategórii M75 (75 až 79-roční) skončil tretí výkonom 46:17 min za Španielom Garcíom Lópezom (42:33) a Libanom z Poľska (46:06).

Bašista už bol v Toruni štvrtý na 3000 m a v krose na 6 km. Tretiu slovenskú medailu pridala do zbierky ešte v utorok Jarmila Longauerová v hode bremenom (11,03 m), v súťaži žien v kategórii W65 (65 až 69-ročné) získala bronz.