Slovenský hokejový talent Reway sa presúva do Gatineau

Martin Reway
Foto: facebook.com/MartinRewaySK

MONTREAL/EDMONTON 17. septembra (WEBNOVINY) – Slovenskí hokejisti Martin Reway a Martin Gernát opustili hlavné kempy klubov NHL.

Reway sa z Montrealu Canadiens presunul do tímu juniorskej QMJHL Gatineau Olympiques, Gernát by mal začať sezónu v AHL v Oklahoma City. Obaja mladíci zanechali v kempoch dobrý dojem.

Reway patril medzi najpríjemnejšie prekvapenia kempu Montrealu. Osemnásťročnému Slovákovi, ktorý sa narodil v Prahe, sa darilo najmä v modelovaných vnútroklubových zápasoch, v ktorých sa presadil dvakrát strelecky.

V nedeľu sa predstavil aj v riadnom prípravnom zápase, dres Canadiens si obliekol proti Buffalu. Na ľade dostal dostatok priestoru. Napriek pochvalám zo všetkých strán opustil Reway kemp už pri prvom zužovaní kádra.

Spoločne so Slovákom sa do juniorských líg či na farmu do Hamiltonu presunulo ďalších trinásť hráčov. „Mal vynikajúci kemp nováčikov a teraz nám svoju šikovnosť ukazuje aj medzi ostrieľanými hráčmi. Nie je síce vysoký, ale má veľký zápal pre hokej a bojuje. Nemá strach a to je dôležité. S pukom dokáže pekné veci. Sme radi, že máme v tíme hráča s takým potenciálom,“ povedal pre TVA Sports tréner Canadiens Michel Therrien. Reway za Gatineau hrával už aj v predchádzajúcej sezóne, v 57 stretnutiach strelil 23 gólov a pridal 39 asistencií.

Gernát má pred sebou premiérovú sezónu v seniorskom hokeji. Posledné dva roky hrával za Edmonton Oil Kings v juniorskej WHL. Oilers si ho vybrali v roku 2011 zo 122. miesta. Košického rodáka, ktorý hral aj za mládežnícke tímy Prešova, budú členovia realizačného tímu Edmontonu na farme v Oklahoma City pozorne sledovať. Gernát má s Oilers zmluvu do konca sezóny 2015/2016. V Edmontone ešte zostáva v hlavnom kempe Martin Marinčin.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Martin GernátMartin MarinčinMartin Réwaymartin reway