Triatlonista Buček získal cenu od Slovenského olympijského výboru za záchranu života

Anton Siekel
Prezident SOV Anton Siekel. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel

ŠAMORÍN 7. decembra (WebNoviny.sk) – V rámci piatkového 55. valného zhromaždenia Slovenského olympijského výboru (VZ SOV) v Šamoríne si vybraní športovci prevzali výročné ocenenia fair-play za rok 2018.

Cenu Jána Popluhára, čo je zároveň výročné ocenenie SOV, dostal triatlonista Michal Buček, ktorý na pretekoch v Číne zachránil život konkurenčného pretekára.

Cenu Klubu fair-play SOV za dlhodobé pôsobenie v športovom duchu si prevzali niekdajší futbalista Slovana Bratislava a dlhoročný tréner predovšetkým mládežníckych tímov Ivan Hrdlička, dlhoročná učiteľka základnej školy v Košiciach Eva Pavlíková a dlhoročný gymnastický tréner i funkcionár Jozef Dučák z Košíc.

Okrem výročných ocenení bola vyhodnotená aj súťaž Šport je nádej. Za najlepší bol v súťaži vyhodnotený projekt Juniorko Karate klubu Junior Prešov, o. z. Klub pri jeho realizácii poskytol štyrom deťom zo sociálne znevýhodneného prostredia možnosť trénovať aj súťažiť zdarma.

V rámci slávnostnej časti si diplom Medzinárodného výboru fair play (CIFP) za rok 2017 prevzal vytrvalec Marek Hladík. Na vlaňajšom Varšavskom maratóne pomohol kenskej vytrvalkyni Recho Kosgeiovej, ktorá tesne pred cieľom skolabovala.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie SOŠV Slovenský olympijský a športový výbor