Slovenský paralympijský tím sa už zabýval v paralympijskej dedine, o cenné kovy zabojuje 15 športovcov

Paralympiada
Spoločná fotografia paralympionikov s prezidentom SR.

BRATISLAVA 6. marca (WebNoviny.sk) – Slovenský paralympijský tím už sa v dejisku XII. zimných paralympijských hier naplno pripravuje na svoje súťaže, ktoré sa naplno rozbehnú v sobotu 10. marca.

O cenné kovy v kórejskom Pjongčangu bude bojovať dovedna 15 športovcov spod Tatier vrátane štyroch navádzačov pri zjazdároch.

Do dejiska ZPH odcestovali Slováci v piatok, po takmer jedenásťhodinovom lete pristáli na letisku v Soule. Nasledoval trojhodinový presun autobusmi do paralympijskej dediny. Prvé dojmy uchvátili stojaceho zjazdára Martina Franceho. „Všetko vyzerá zatiaľ v pohode. Prvé dva dni sme mali také zoznamovacie s novým prostredím, teraz nás už čakajú aj tréningy na snehu. Na to som sa tešil, lebo rád objavujem nové veci,“ hovorí France. V pondelok plány zjazdárov zmaril čerstvý sneh a silný vietor, nemohli teda trénovať priamo na svahu.

Ubytovanie slovenskej výpravy prebehlo bez komplikácií, menšie zdržanie nastalo pri akreditácii. „Väčšinu akreditácií sme museli vymieňať. Našťastie, početná čínska delegácia prišla až vtedy, keď sme vybavili posledného nášho športovca, takže sme nemali žiadne veľké zdržanie“, prezradil šéf výpravy Maroš Čambal.

V utorok čakalo na Slovákov slávnostné vztyčovanie vlajky v paralympijskej dedine, teda oficiálne privítanie výpravy v dejisku ZPH 2018.

Informácie pochádzajú z oficiálneho webu Slovenského paralympijského výboru.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom