Slovenský paralympionik Haraus získal na MS v Kanade zlato

Haraus hudik
Slovenský zjazdár Miroslav Haraus s navádzačom Marošom Hudíkom. Foto: SITA/AP

PANORAMA 8. marca (WEBNOVINY) – Po dvoch bronzových medailách sa Miroslav Haraus s navádzačom Marošom Hudíkom dočkali na majstrovstvách sveta v zjazdovom lyžovaní zdravotne znevýhodnených športovcov v kanadskej Panorame vytúženého zlata.

Slováci zvíťazili v sobotňajšej superkombinácii, ktorá sa skladala zo super G a slalomovej jazdy. Haraus s Hudíkom boli po super G tretí, v slalome obsadili 2. priečku a celkovo to stačilo na zlato s náskokom 1,54 pred ruskou dvojicou Ivan Frantsev, navádzač German Agranovskij. Bronz brali Španieli Yon Santacana Maztegui a Miguel Galindo Garces (+3,51).

„Vyšlo to. Po dlhých rokoch pretekárskej činnosti a trénovania som majstrom sveta. Veľké ďakujem tým, ktorí mi fandili,“ napísal Haraus na svojom facebookovom profile.

Slovensko malo v superkombinácii zastúpenie aj v kategórii stojacich mužov, kde skončil Martin France na 11. pozícii. Triumfoval Rus Alexej Bugajev. V rovnakej kategórii žien skončila Petra Smaržová na 9. mieste. Zvíťazila Francúzka Marie Bochetová. Bugajev aj Bochetová skompletizovali na MS v Panorame zlatý hetrik (zjazd, super G, superkombinácia).

Výsledky – sobota:

Superkombinácia – zrakovo postihnutí: 1. Miroslav Haraus, Maroš Hudík (SR) 1:59,81 min, 2. Ivan Frantsev, navádzač German Agranovskij (Rus.) +1,54, 3. Yon Santacana Maztegui, Miguel Galindo Garces (Šp.) +3,51

Superkombinácia – stojaci: 1. Alexej Bugajev (Rus.) 1:54,56 min, 2. Markus Salcher +0,38, 3. Matthias Lanzinger (obaja Rak.) +2,40,… 11. Martin France (SR) +8,15

Superkombinácia – stojace: 1. Marie Bochetová (Fr.) 2:03,17 min, 2. Andrea Rothfussová (Nem.) +6,41, 3. Anna Jochemsenová (Hol.) +9,35 +6,75,… 9. Petra Smaržová (SR) +17,13.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Maroš HudíkMartin FranceMiroslav HarausPetra Smaržová