Slovenský pohár vo volejbale získali Komárno a Slávia EU

Volejbalistky Slávia EU zdolali vo finále Spišskú Novú Ves
Víťazky finále - hráčky Slávie EU Bratislava po zápase žien Slovenského pohára – Final Four medzi VK Spišská Nová Ves – Slávia EU Bratislava. Spišská Nová Ves,1. február 2015. Foto: SITA/Radoslav Maťaš

SPIŠSKÁ NOVÁ VES 1. februára (WEBNOVINY) – Volejbalistky VK Slávia EU Bratislava sa stali jedenástykrát v histórii víťazkami Slovenského pohára žien. V nedeľňajšom finálovom stretnutí na záverečnom turnaji Final Four SP 2015 zvíťazili nad hráčkami domáceho VK Spišská Nová Ves 3:1.

Obrazom: Finále Slovenského pohára vo volejbale

„Slávistky“ síce prehrali úvodný set 21:25, následne však vystupňovali svoj výkon a v ďalších dvoch častiach hry uspeli 25:7 a 25:21. Vo štvrtom sete získali Spišiačky jeden setbal, nedokázali sa však presadiť, čo volejbalistky Slávie potrestali – premenili svoj druhý mečbal a zvíťazili 27:25.

Výsledok nedeľňajšieho finálového stretnutia na turnaji Final Four Slovenského pohára 2015 vo volejbale žien v Spišskej Novej Vsi:
VK Spišská Nová Ves – VK Slávia EU Bratislava 1:3 (21, -7, -21, -25)

– VK Slávia EU Bratislava získal Slovenský pohár

112 minút, rozhodovali: Niklová a Höger, 385 divákov

Ondrej Spišák (tréner Spišskej Novej Vsi): „Od začiatku sme neboli vo svojej koži. Hoci sme prvý set vyhrali, celý čas sme doťahovali. V prvom sete sme zlepšili servis, máme dobre ‚streďáčky‘ a išlo to, ale celkovo sme sa dnes trápili v každej činnosti. Nemali sme stabilný príjem, útočili sme z ťažkých pozícií a ťažko sme sa presadzovali z krajov siete. Snažili sme sa do toho ísť riskovaným servisom a podarilo sa nám zdramatizovať štvrtý set, ale treba priznať, že súper bol dnes lepší a my sme zaostávali o minimálne pol levelu. Prehrali sme toto finále, ale ideme ďalej a máme svoje ciele v extralige. Prehra hráčky hnevá, čo je dobre, pretože vidno, že majú veľké ambície.“

Martin Hančík (tréner Slávie): „Gratulujem dievčatám k fantastickému úspechu, bol to asi náš najlepší výkon v sezóne. Som o to radšej, že sme to zvládli bez Romany Hudecovej, ktorá síce bola s nami, ale nemôže ešte hrať. Výborne sme boli na súpera pripravení, asistent Michal Matušov dievčatá fantasticky namotivoval a pripravil a oplatilo sa to. Zdalo sa, že prvý set bol v našich rukách, ale v koncovke sme sa dostali do ťažkého postavenia s nahrávačkou vpredu a sme to nezvládli. Potom sme boli lepší, videli sme, že to dnes môže ísť a od začiatku druhého setu sme mali navrch. Výborne sme zabojovali, veľmi dôležitá bola koncovka štvrtého setu. Som rád, že atmosfére nepodľahli rozhodcovia a pískali fantasticky. Veľká poklona celému tímu, je to veľké víťazstvo.“

Finále Slovenského pohára vo volejbale

Volejbalisti Spartak VKP Komárno sa premiérovo stali víťazmi Slovenského pohára. V nedeľňajšom finálovom stretnutí na záverečnom turnaji Final Four SP 2015 zvíťazili nad hráčmi VK MIRAD PU Prešov v neobvykle dramatickom zápase 3:2. Hráči Komárna viedli v zápase 1:0 i 2:1 na sety, Prešovčania však dvakrát zmazali manko.

Rozhodujúci piaty set hraný do 15 bodov s podmienkou dvojbodového rozdielu víťazného tímu získal Spartak VKP vo svoj prospech 28:26, pričom využil deviaty mečbal. Prešovčania predtým nezužitkovali päť príležitostí na ukončenie duelu.

Výsledok nedeľňajšieho finálového stretnutia na turnaji Final Four Slovenského pohára 2015 vo volejbale mužov v Spišskej Novej Vsi:
Spartak VKP Komárno – VK MIRAD PU Prešov 3:2 (22, -20, 21, -22, 26)

– Spartak VKP Komárno získal Slovenský pohár

135 minút, rozhodovali: Vaško a Hodoň, 550 divákov

Daniel Oravec (tréner Komárna): „Užili sme si krásny volejbalový víkend, desať setov v dvoch zápasoch. Myslím, že tento zápas a celý turnaj ukázal, že hociktorý z týchto štyroch tímov mohol vyhrať pohár. Samozrejme, že sa tešíme, že sme to boli my, ale myslím, že sme boli šťastnejším tímom. Tajbrejk bol mimoriadne dramatický, Prešov sa už tešil z víťazstva, ale napokon sme to ukončili dobrými blokmi.“

Ľuboslav Šalata (tréner Prešova): „Bolo vidieť, že sa stretli dve vyrovnané družstvá a zaslúžene postúpili do finále, pretože tu predvádzali skvelú šou. Zápas zákonite musel vynútiť do tajbrejku, pretože bol veľmi vyrovnaný. Súper mal v koncovke možno viac šťastia, neviem… Ja mám pocit, že sme regulárne vyhrali… Takto ukončiť zápas, keď zablokujeme loptu na zem a zapískajú nám po bloku na zem blok v sieti, toto som ešte nevidel na žiadnej úrovni. Ani na tejto, ani na medzinárodnej, ani na regionálnej… Viac k tomu nemám čo povedať.“