Slovenský rezort diplomacie odsudzuje test balistickej rakety KĽDR

Severná Kórea, raketa
Foto: ilustračné, SITA/AP

BRATISLAVA 29. augusta (WebNoviny.sk) – Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR ostro odsudzuje test balistickej rakety, ktorý v utorok uskutočnila Kórejská ľudovodemokratická republika (KĽDR).

„Fakt, že raketa preletela ponad japonským ostrovom Hokkaidó je nielen prejavom arogancie, ale aj zbytočným hazardovaním so životmi japonského civilného obyvateľstva, ako aj bezprecedentná, neakceptovateľná a závažná hrozba pre bezpečnosť leteckej a námornej civilnej dopravy,“ uvádza sa vo vyhlásení slovenského rezortu diplomacie, ktoré agentúre SITA poskytol tlačový odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVaEZ) SR.

Podľa ministerstva zahraničných vecí „namiesto prejavov dobrej vôle a ústretových krokov, ktoré by mali pozitívny dopad na dôveryhodnosť a medzinárodný kredit KĽDR, si severokórejský režim naďalej volí cestu provokácií a zastrašovania.

Pokračujúce raketové skúšky a nerešpektovanie medzinárodných záväzkov zo strany KĽDR výrazným spôsobom sabotujú snahy o znižovanie napätia na Kórejskom polostrove.

Slovenská republika odsudzuje aktivity KĽDR, ktoré majú potenciál narušiť regionálnu stabilitu a medzinárodný mier a zároveň vyzýva Pchjongjang na uskutočnenie krokov smerujúcich k budovaniu dôvery a konštruktívnemu dialógu s medzinárodným spoločenstvom.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie MZVEZ Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR