Aktualizované: Slovenský tenista Lacko cez Donského do osemfinále v Sofii, zahrá si možno proti Kovalíkovi

Lukáš Lacko
Slovenský tenista Lukáš Lacko. Foto: archívne, SITA/AP
  • aktualizované: 5. februára 2018, 20:57

SOFIA 5. februára (WebNoviny.sk) – Pozoruhodne vydarený deň v pondelok zažil slovenský mužský tenis. Všetci piati členovia Top 200 svetového rebríčka vo dvojhre zo SR – Lukáš Lacko, Norbert Gombos, Martin Kližan, Andrej Martin a Jozef Kovalík – zvládli svoje zápasy na úrovni ATP World Tour: dvaja už v 1. kole hlavnej singlovej súťaže a traja vo finálovom 2. kole kvalifikácie.

Vydarený deň

Lacko v 1. kole hlavnej súťaže na tvrdom povrchu v hale v Sofii prekonal Rusa Jevgenija Donského dvakrát 6:4 a v osemfinále bude čeliť úspešnému zo stretnutia kvalifikanta Kovalíka s Radum Albotom z Moldavska, takže do úvahy prichádza derby a istota štvrťfinálového zastúpenia pre Slovensko. Kovalík si vo finále kvalifikácie poradil s Nemcom Oscarom Ottem 6:3, 6:3.

Kližan vo finále kvalifikácie tiež v bulharskej metropole zdolal Taliana Salvatoreho Carusa 1:6, 6:4, 6:3 a jeho súperom bude domáci držiteľ voľnej karty Alexander Donski, až 1529. v počítačovom poradí. Ak Slovák zvládne túto papierovo priechodnú prekážku, vyzve švajčiarskeho trojnásobného grandslamového šampióna Stana Wawrinku nasadeného ako prvého.

Papierovo priechodná prekážka

Gombos vo finále kvalifikácie na „harde“ pod strechou vo francúzskom Montpellieri prevýšil Španiela Ricarda Ojedu-Laru 6:2, 6:2 a v 1. kole „main draw“ bude hrať s iným kvalifikantom Carlosom Tabernerom tiež zo Španielska, 190. v systéme. Víťaz otestuje medzi najlepšími šestnástimi voľnou kartou vyzbrojenú francúzsku dvojku „pavúka“ Lucasa Pouilleho.

Kvalifikant Martin v 1. kole hlavnej súťaže na antuke v ekvádorskom Quite vyradil Brazílčana Rogéria Dutru Silvu 7:5, 6:4 a pokúsi sa prekvapiť španielsku jednotku tohto podujatia v nadmorskej výške 2850 metrov Pabla Carrena-Bustu.

DVOJHRA- ATP WORLD TOUR 250 

SOFIA (Bul., tvrdý povrch v hale)
Dvojhra – kvalifikácia – 2. kolo (finále):
Martin Kližan (SR-4) – Salvatore Caruso (Tal.-7) 1:6, 6:4, 6:3 za 103 minút
Jozef Kovalík (SR-8) – Oscar Otte (Nem.-3) 6:3, 6:3 za 65 minút
Dvojhra – hlavná súťaž – 1. kolo:
Lukáš Lacko (SR) – Jevgenij Donskoj (Rus.-8) 6:4, 6:4 za 80 minút

MONTPELLIER (Fr., tvrdý povrch v hale):
Dvojhra – kvalifikácia – 2. kolo (finále):
Norbert Gombos (SR-2) – Ricardo Ojeda-Lara (Šp.-6) 6:2, 6:2 za 59 minút

QUITO (Ekv., antuka vonku):
Dvojhra – hlavná súťaž – 1. kolo:
Andrej Martin (SR-2) – Rogério Dutra Silva (Braz.) 7:5, 6:4 za 90 minút

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej MartinJozef KovalíkLukáš LackoMartin KližanNorbert GombosStan Wawrinka