Slovenský výber do 18 rokov remizoval s Anglickom

Slovensko 18
Michal Habánek zo Slovenska (vľavo) a Nathan Redmond z Anglicka počas priateľského futbalového zápasu hráčov do 18 rokov Slovensko - Anglicko. Nitra, 16. november 2011. Foto: SITA/Martin Havran

NITRA 16. novembra (WEBNOVINY) – Slovenskí futbaloví reprezentanti do 18 rokov hrali v stredajšom medzištátnom priateľskom stretnutí s anglickými rovesníkmi nerozhodne 1:1 (0:0).

Zverenci trénera Petra Gergelyho dosiahli s kvalitným súperom veľmi cenný výsledok.

Po bezgólovom prvom dejstve sa na trávniku v Nitre ujali vedenia hostia z Britských ostrovov. V 49. min sa presadil hráč Evertonu Hallam Hope.

Mladí Slováci sa v ďalšom priebehu druhého polčasu snažili zmazať nepriaznivý stav, pokusy striedajúceho Michala Faška, Alberta Rusnáka ml. ako aj Róberta Mazáňa však neboli úspešné.

V tretej minúte nadstaveného času sa však dostal k lopte aktívny Albert Rusnák ml. a strela tohto hráča mládežníckej akadémie Manchestru City skončila na radosť slovenských priaznivcov v anglickej sieti – 1:1.

Výsledok – streda:

Slovensko „18“ – Anglicko „18“ 1:1 (0:0) – hralo sa v Nitre

Góly: 90.+ A. Rusnák ml. – 49. Hope, rozhodovali: Vnuk – Mikulaj, Žákech (všetci SR)

Zostava SR „18“: Vozár – Habánek (61. R. Čiernik) , Kucharčík, R. Mazáň, B. Niňaj – Steinhübel, Čéry (46. Faško), Brigant (58. B. Pisár), A. Rusnák ml., Lobotka – Števček (58. F. Molnár)

Viac k osobe Albert RusnákAlbert Rusnák ml.