Slovenský vynálezca s dušou motocyklového pretekára

Doc. Ing. Michal Puškár, PhD., zo Strojníckej fakulty Technickej univerzity v Košiciach, toho na tejto planéte stihol za pomerne krátky čas naozaj neúrekom.

BRATISLAVA 24. septembra (WBN/PR) – Držiteľ ocenenia „Osobnosť vedy a techniky do 35 rokov“, ktoré získal v roku 2014, je hlavným autorom 7 patentovaných prihlášok na vynálezy, ktoré sú prijaté a zverejnené a okrem toho z jeho hlavy vzišlo aj 7 úžitkových vzorov, ktoré sú zapísané a platné. Jeho práca sa zameriava najmä na spaľovacie motory, ktoré slúžia ako pohonná jednotka automobilov.

„Cieľom je, aby automobily mali menšiu spotrebu, vyšší výkon a produkovali čo možno najmenšie množstvo škodlivých emisií. Zaoberám sa pomerne novou technológiou HCCI, ktorá predstavuje súčasný trend a budúcnosť moderných automobilov,“ prezrádza cool vynálezca, ktorého by sme mohli nazvať mužom dvoch tvárí. Za uhladeným výzorom intelektuála sa ukrýva aj duša divokého

motocyklového pretekára! „Ako mladý som chcel byť motocyklovým pretekárom, nakoniec sa mi tento sen aj splnil. Na pretekárskom motocykle som strávil 16 sezón a podarilo sa mi získať množstvo úspechov na domácich aj Európskych tratiach, ako napríklad: 2 tituly v rokoch 2005 a 2010 v Európskom šampionáte UEM AA road racing, 17 víťazstiev, desiatky pódií a dodnes sú neprekonané niektoré traťové rekordy,“ hovorí jeden z najcoolerskejších vynálezcov v hre.

Hlasuj aj ty za najcoolerskejšieho vynálezcu v hre a svojimi hlasmi rozhodni o tom, ktorí vedci sa stanú historicky prvými členmi KLUBU AKČNÝCH HRDINOV. Hlasovanie je bezplatné a neobmedzené, trvá do 20. 10. 2015 a zúčastniť sa ho môže každý, koho vek neprekročil 30 rokov. Za tvoju pomoc môžeš získať COOL CENY! Viac informácií nájdeš na www.dikymoc.sk v sekcii TECHNOLÓGIE.

Anketu s názvom „KLUB AKČNÝCH HRDINOV – hľadá sa najcoolerskejší vynálezca v hre“ ti prináša edukačno-mentorský portál www.dikymoc.sk v spolupráci s Centrom vedecko-technických informácií SR ako priamo riadenou organizáciou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom