Slovenských hokejistov preveria Nemci, v bráne začne Janus

Hokej hudacek
Brankár slovenskej hokejovej reprezentácie Július Hudáček (vľavo) počas tréningu hokejovej reprezentácie SR pred medzinárodným hokejovým turnajom o Nemecký pohár v Augsburgu (4. - 6. novembra 2016). Bratislava, 2. november 2016. Foto: SITA/Marek Mrviš

AUGSBURG 4. novembra (WebNoviny.sk) – Po osemhodinovej ceste autobusom z Bratislavy dorazila slovenská hokejová reprezentácia vo štvrtok do dejiska Nemeckého pohár v Augsburgu. Od 18.30 h si zverenci Zdena Cígera vyskúšali ľad v miestnej Hale Kurta Frenzela. V piatok o 19.30 h ich čaká prvý súper na turnaji – Nemecko.

Vieme, že Nemci doma na nás vyletia a budú chcieť strhnúť zápas vo svoj prospech od prvej sekundy. Sme pripravení na to, aby sa nezopakoval minulý rok, keď súper v prvej tretine strelil rýchle góly a bolo po stretnutí. Hodláme odplatiť Nemcom ostatné dve prehry a verím, že náš tím prečká úvodný nápor súpera a preberie opraty pevne do svojich rúk,“ prezradil Zdeno Cíger pre spravodajstvo Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH).

Tesne pred začiatkom Nemeckého pohára v Augsburgu došlo však k zmene na brankárskom poste. Július Hudáček, s ktorým tréner Zdeno Cíger rátal už pre piatkový prvý súboj proti domácemu výberu, ochorel a jeho štart je vylúčený. Slováci nastúpia proti prvému súperovi na turnaji s Jaroslavom Janusom v bránke, na súpisku navyše pribudol ako tretí gólman Ján Laco.

„Julo Hudáček ochorel a je vylúčené, aby sa postavil do bránky proti Nemecku. Spojili sme sa s Jánom Lacom, ktorý pricestuje do Augsburgu a doplní náš tím. Takto budeme mať troch brankárov,“ prezradil pre szlh.sk generálny manažér reprezentácie Róbert Švehla.

Július Hudáček si musí počkať na jubilejný 30. zápas v drese SR, Janus si odkrúti 14. štart v A-tíme. Stretnutie Nemecko – Slovensko sa začne o 19.30 h.

„Vieme, že Nemci doma na nás vyletia a budú chcieť strhnúť zápas vo svoj prospech od prvej sekundy. Sme pripravení na to, aby sa nezopakoval minulý rok, keď súper v prvej tretine strelil rýchle góly a bolo po stretnutí. Hodláme odplatiť Nemcom ostatné dve prehry a verím, že náš tím prečká úvodný nápor súpera a preberie opraty pevne do svojich rúk,“ prezradil Zdeno Cíger pre spravodajstvo Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH).

Zostava SR:

Janus – Čajkovský, Mikuš, Graňák, Gernát, Čerešňák, Jánošík, Šedivý, Trška – Dravecký, Cingel, Marcel Haščák – T. Hrnka, Suja, D. Skokan – Kudrna, Češík, Matoušek – Macík, Bortňák, B. Mráz

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján LacoJúlius HudáčekMarcel HaščákRóbert ŠvehlaZdeno Cíger
Firmy a inštitúcie Slovenská hokejová reprezentácia