Slovenským automobilkám obmedzenia na hraniciach nespôsobujú komplikácie, sťažujú však situáciu

VOLKSWAGEN: Otvorenie segmentu Porsche
Foto: ilustračné, SITA/Diana Černáková.

Obmedzenia na hraniciach a s tým spojené dlhé čakacie lehoty pre nákladnú dopravu zatiaľ nespôsobujú slovenským automobilkám výraznejšie komplikácie. Ako však fabriky potvrdili pre agentúru SITA, situáciu pozorne sledujú a priebežne vyhodnocujú.

I keď výroba nateraz nebola uvedenými opatreniami dotknutá, tieto okolnosti významne sťažujú už i tak dlhodobo náročnú situáciu v krehkom medzinárodnom dodávateľskom reťazci, čo môže vyústiť do omeškania dodávok,“ komentovala aktuálny stav hovorkyňa Volkswagen Slovakia Lucia Kovarovič Makayová.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

Kia Motors Slovakia reagovala, že v súvislosti s prijímanými opatreniami okolitých štátov na hraniciach momentálne nezaznamenáva žiadne problémy s dodávkami komponentov. Výroba v nitrianskom závode Jaguar Land Rover prebieha podľa manažérky pre firemné vzťahy Miroslavy Remenárovej v dvojzmennej prevádzke v štandardnom režime. „Plne sa sústreďujeme na naplnenie objednávok našich zákazníkov. Darí sa nám prispôsobovať sa situácii, pričom úzko spolupracujeme s našimi obchodnými partnermi a pozorne monitorujeme celý dodávateľský reťazec,“ skonštatovala.

Agentúra SITA požiadala o stanovisko aj trnavskú automobilku Stellantis.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Lucia Kovarovič MakayováMiroslava Remenárová
Firmy a inštitúcie Jaguar Land Rover v NitreKia Motors SlovakiaVolkswagen Slovakia