Slovenským tenistom štvorhry na Roland Garros nevyšli

Mertiňák
Michal Mertiňák Foto: Archív: SITA/Tomáš Benedikovič

PARÍŽ 1. júna (WEBNOVINY) – Slovenský tenista Michal Mertiňák a Čech František Čermák prehrali v sobotňajšom stretnutí 2. kola štvorhry mužov na druhom grandslamovom turnaji sezóny Roland Garros v Paríži (26. mája – 9. júna, dotácia 21,017 milióna eur, antuka) so Španielmi Davidom Marrerom a Fernandom Verdascom nasadenými ako ôsmymi za 87 minút 6:7 (5), 3:6.

V prvom sete nevyužili sľubný náskok 5:2. V druhej časti prehrali všetky gemy od stavu 3:3. V deviatej hre nezužitkovali jeden brejkbal na návrat do zápasu.

Semifinalisti deblovej časti koncoročného londýnskeho šampionátu ATP World Tour Finals 2009 Mertiňák s Čermákom si odnášajú spoločnú prémiu 15 000 eur. Niekdajší 12. muž renkingu štvorhry Mertiňák stále má na medzinárodných otvorených majstrovstvách Francúzska osobný deblový rekord v podobe osemfinálového 3. kola z edícií 2006, 2008 a 2010.

Cibuľková bojovala po boku Češky

Vo štvorhre sa nedarilo ani Dominike Cibulkovej, ktorá spolu s Češkou Barobrou Záhlavovou-Strýcovou prehrala v 1. kole na rovnakom turnaji s takisto nenasadeným rusko-talianskym párom Svetlana Kuznecovová, Flavia Pennettová za 68 minút 2:6, 3:6.

Dvadsaťštyriročná Bratislavčanka Cibulková vo štvrtok v 2. kole dvojhry na medzinárodných otvorených majstrovstvách Francúzka podľahla Novozélanďanke Marine Erakovicovej.

Rybáriková z mečbalu prehrala

Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková a Rumunka Irina-Camelia Begová prehrali v sobotňajšom stretnutí 2. kola štvorhry žien na druhom grandslamovom turnaji sezóny Roland Garros v Paríži (21. mája – 9. júna, dotácia 21,017 milióna eur, antuka) s takisto nenasadeným americko-čínskym párom Varvara Lepčenková, Saj-saj Čeng za 155 minút tesne 6:3, 6:7 (9), 3:6.

V tajbrejku druhého setu nevyužili jeden mečbal pri podaní Rybárikovej. Už predtým odvrátili dovedna 4 setbaly (z nich 2 za sebou na príjme v desiatej hre). V rozhodujúcom dejstve znížili Slovenka s Rumunkou z 1:4 na 3:4, odvtedy však už nezískali ani gem.

Štvorhra mužov – 2. kolo:

David Marrero, Fernando Verdasco (Šp.-8) – František Čermák, Michal Mertiňák (ČR/SR) 7:6 (5), 6:3 za 87 minút (53, 34)

Štvorhra žien – 1. kolo:

Svetlana Kuznecovová, Flavia Pennettová (Rus./Tal.) – Dominika Cibulková, Barbora Záhlavová-Strýcová (SR/ČR) 6:2, 6:3 za 68 minút (27, 41)

Štvorhra žien – 2. kolo:

Varvara Lepčenková, Saj-saj Čeng (USA/Čína) – Irina-Camelia Begová, Magdaléna Rybáriková (Rum./SR) 3:6, 7:6 (9), 6:3 za 155 minút (42, 72, 41)

Viac k osobe Barbora Záhlavová-StrýcováDominika CibulkováFernando VerdascoFlavia PennettováFrantišek ČermákIrina-Camelia BegováMagdaléna RybárikováMichal MertiňákSvetlana Kuznecovová