Slovenským veslárom na svetovej univerziáde unikla medaila

Dvojkajak

GWANG-ČU 7. júla (WEBNOVINY) – Slovenským reprezentantom vo veslovaní Marekovi Režnákovi a Andremu Rédrovi unikla medaila na svetovej univerziáde v kórejskom Gwang-ču.

Boj o medaily začali Slováci pomalšie

V A-finále dvojskifu mužov skončila slovenská posádka na 4. mieste. Šesťčlenný boj o medaily začali Slováci pomalšie.

Po prvých 500 m boli šiesti, postupne sa prepracovávali dopredu, po 1500 metroch boli štvrtí, ale na záverečnej päťstovke už nedokázali predstihnúť Nemcov Tima Pionteka s Timom Grohmannom, ktorí získali bronz. Režnáka s Rédrom delilo od stupňa víťazov 2,67 sekundy.

Slovenská plavkyňa Katarína Listopadová obsadila 3. miesto v druhom semifinále na 100 m motýlik. Zverenka Dirka Langeho dohmatla za 58,65 s a celkovo štvrtým najrýchlejším časom sa kvalifikovala do stredajšieho finále.

Slovenským hádzanárkam boj s Ruskami nevyšiel

Za svojím slovenským rekordom (58,42) z májovej Veľkej ceny Slovenska zaostala o 23 stotín sekundy. Najrýchlejší čas v semifinále dosiahla Talianka Elena Di Liddová (58,21). Stredajšie finále na 100 m motýlik má začiatok o 13.20 h SELČ.

V súbornom cvičení žien poomsae v taekwonde skončila Kristína Kokošková v kvalifikačnej skupine siedma a nepostúpila do semifinále. V športovej puške 60 nezopakovala Jana Hyblerová výkon z eliminácie a skončila na 35. mieste.

Hádzanárkam Slovenska sa nevydarilo druhé vystúpenie, v utorok podľahli favorizovaným Ruskám 14:29 (10:12). Šancu na prvé slovenské víťazstvo v kolektívnom športe v Gwang-ču budú mať zverenky trénera Dušana Poloza po dni voľna vo štvrtok od 9.00 h SELČ, keď si zmerajú sily s Brazílčankami. Tie uspeli v oboch doterajších zápasoch základnej B-skupiny.

Výsledky Slovákov v utorkových súťažiach na svetovej univerziáde v Gwang-ču:
VESLOVANIE

Dvojskif mužov – A-finále: 1. Rolandas Masčinskas, Saulius Ritter (Lit.) 6:03,76 min, 2. Dawid Grabowski, Adam Wicenciak (Poľ.) 6:11,37, 3. Timo Piontek, Tim Grohmann (Nem.) 6:12,18, 4. Marek Režnák, Andre Rédr (SR) 6:14,85

TAEKWONDO

Súborné cvičenie poomsae – ženy – kvalifikačná A-skupina: 1. Elif Aybuke Yilmazová (Tur.) 7,820, … 7. Kristína Kokošková (SR) 6,400

ŠPORTOVÁ STREĽBA

športová puška 60

ženy (konečné poradie): 1. Mahlagha Jambozorgová (Irán) 623,5, 2. Kim Mi-so (Kór. rep.) 622,4, 3. Sununta Majchacheepová (Thaj.) 622,4, … 35. Jana Hyblerová (SR) 613,1

rýchlopalná pištoľ 2×30

muži (poradie po I. časti kvalifikácie): 1. Čchen Kche-chan (Čína) 290, … 23. Martin Skýva (SR) 257

HÁDZANÁ

Turnaj žien – B-skupina:

Slovensko – Rusko 14:29 (10:12)

Zostava a góly SR: Medveďová, Haládiková – Minárčiková 4, Gajdošová 4, Blažeková, Szőkeová, Klučková 1, Kostelná, Varjassiová 1, Habánková 1, Bettáková, Bujnochová 3

pok. hody: 0 – 4/1, vylúčené: 5 – 2

PLÁVANIE

Ženy – 100 m motýlik – semifinále: 1. Elena Di Liddová (Tal.) 58,21 s,… 4. Katarína Listopadová (SR) 58,65 – postúpila do finále