Slovinci majú prvý bod, s Dánmi prehrali až po predĺžení

Simon Nielsen
Slovinec Jan Urbas pred brankárom Dánska Simonom Nielsenom počas zápasu na MS v hokeji. Foto: SITA/AP

ŠTOKHOLM 7. mája (WEBNOVINY) – Reprezentácia Dánska si v utorkovom zápase štokholmskej základnej skupiny na 77. majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji poradila s výberom Slovinska, no potrebovala na to až predĺženie.

Slovincov, ktorí sú nováčikom v elitnej kategórii, poslal dvakrát do jednogólového vedenia Rok Tičar, ale za Dánov odpovedali Kim Staal a Morten Madsen. Rozhodnutie priniesol presný zásah Mortena Greena v druhej minúte predĺženia.

Kapitán dánskeho výberu prekonal gólmana súpera Roberta Kristana po peknej prihrávke obrancu Philipa Larsena spoza bránky.

Dáni sa odpútali z dna tabuľky základnej skupiny v Štokholme, keď získali prvé dva body. Jediný bod majú zatiaľ na svojom konte Slovinci.

Slovinsko – Dánsko 2:3 po predĺžení (1:0, 1:1, 0:1 – 0:1)

Góly: 7. Tičar (Gregorc, Robar), 35. Tičar (Robar, Gregorc) – 24. K. Staal (M. Lauridsen, Madsen), 46. Madsen (K. Staal, Jesper B. Jensen), 62. Morten Green (Larsen)

Vylúčení: 2:2 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: BALUŠKA (SR), Olenin – Šeľanin (obaja Rus.), Dehaen (Fr.), 1051 divákov