Slovinskí hokejisti na ZOH 2018 v Pjongčangu senzačne zdolali Američanov

Jan Muršak
Jan Muršak sa so spoluhráčmi teší zo svojho víťazného gólu v sieti Američanov v zápase olympijského turnaja. Pjongčang, 14. február 2018. Foto: SITA/AP.

PJONGČANG 14. februára (WebNoviny.sk) – Hokejisti Slovinska šokovali reprezentáciu Spojených štátov amerických a triumfovali 3:2 po predĺžení v stredajšom stretnutí B-skupiny na zimných olympijských hrách 2018 v juhokórejskom Pjongčangu.

Prelink

Favorizovaní Američania si v úvodných dvoch tretinách vypracovali dvojgólové vedenie presnými zásahmi Briana O’Neilla a Jordana Greenwaya.

Reprezentanti Slovinska v záverečnom dejstve najprv znížili gólom Blaza Gregorca, v 59. min vyrovnal kapitán Jan Muršak. Ten istý hráč po 38 sekundách predĺženia stanovil prekvapivý triumf.

ZOH 2018 v Pjongčangu

Hokej (B-skupina)

USA – Slovinsko 2:3 po predĺžení (1:0, 1:0, 0:2 – 0:1)
Góly: 18. O’Neill (Roe, Donato), 33. Greenway (O’Neill, Sanguinetti) – 46. Gregorc (Vidmar), 59. Muršak (Gregorc, Verlič), 61. Muršak (Tičar, Urbas)
Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Hribik (ČR), Salonen (Fín.) – Kaderli (Švajč.), Kohlmüller (Nem.)

USA: Zapolski – Welch, Gilroy, Gunderson, Sanguinetti, Billins, Blum, Wisniewski – Stoa, Greenway, B. Gionta – Donato, Arcobello, Terry – Little, Roe, O’Neill – Chris Bourque, McCarthy, B. Butler – Slater
Slovinsko: Krošelj – Robar, Gregorc, Podlipnik, Kovačevič, Vidmar, Kranjc, Repe – Verlič, Muršak, Urbas – Jeglič, Tičar, Sabolič – D. Rodman, M. Rodman, Goličič – Kuralt, Mušič, Ž. Pance – Ograjenšek

Hlasy

• zdroj: OIS

Ryan Zapolski (brankár USA): „Myslím si, že sme hrali celkom dobre. Nemôžeme však zahadzovať také príležitosti. Neviem, či by sme mali niečo výrazne zmeniť. Hráme svojím štýlom. Musíme viac bojovať a nájsť cestu, ako streliť viac gólov.“

Jan Muršak (útočník a kapitán Slovinska, strelec dvoch gólov): „Celý tím sa dnes ukázal, hral dobre a bojoval. Som hrdý na svojich chlapcov. Začneme sa teraz sústrediť na ďalší zápas; verme, že môžeme opäť niekoho prekvapiť. Nemyslím si, že sme v úvodných dvoch tretinách hrali zle, mali sme niekoľko dobrých príležitostí. Uvedomili sme si, že musíme trochu dlhšie držať puk. V tretej tretine sme ich prekorčuľovali, mali sme viac energie. Som si istý, že aj Anže Kopitar sledoval náš zápas. Škoda, že tu nemôže byť s nami, je dôležitý člen mužstva. Keď sme boli mladší, nemysleli sme si, že sa niekedy dostaneme na olympiádu, táto pre mňa je druhá. Nevyvíjajú na nás tlak, neočakáva sa od nás mnoho. Nie je však jednoduché proti nám hrať, možno nás trošku podcenili. Moja americká manželka určite držala palce Slovinsku a je rada, že som strelil dva góly.“