Slovnaft Cup bude hrať 211 klubov, prvenstvo obhajuje Slovan Bratislava

ŠK Slovan Bratislava
Hráči ŠK Slovan Bratislava s víťaznou trofejou po finálovom zápase Slovnaft Cupu, v ktorom zdolali Skalicu. Poprad, 1. máj 2017. Foto: SITA/Radoslav Maťaš.

BRATISLAVA 9. júla (WebNoviny.sk) – Nový ročník slovenskej pohárovej klubovej súťaže vo futbale s názvom Slovnaft Cup 2017/2018 prinesie so sebou opäť navýšenie počtu mužstiev.

„Vlani sa do Slovnaft Cupu prihlásilo neuveriteľných 205 tímov. Súťaž zasiahla aj miesta, kde sa dovtedy nikdy nehrala. Rozšírenie účastníkov na päť najvyšších líg sa ukázalo ako správny krok. Do nastávajúceho ročníka 2017/2018 poslalo prihlášku opäť rekordných – tentoraz 211 tímov,“ informuje portál futbalnet.sk a dopĺňa: „Fakt, že počet prihlásených účastníkov prekročil hranicu 210, je jasnou odpoveďou, že vážnosť Slovenského pohára stúpa.“

Prvé kolo Slovnaft Cupu je plánované na 22. júla, druhé kolo domáceho futbalového pohára by sa malo odohrať 9. augusta. Celkové prvenstvo obhajuje ŠK Slovan Bratislava: „belasí“ si 1. mája 2017 poradili vo finálovom dueli v NTC Poprad s druholigovým MFK Skalica presvedčivo 3:0 a získali trofej. V drese favorizovaného bratislavského klubu sa strelecky presadili srbský stopér Milan Rundič, jeho krajan Aleksandar Čavrič, skóre uzavrel guinejský stredopoliar Seydouba Soumah z pokutového kopu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Aleksandar ČavričSeydouba Soumah
Firmy a inštitúcie ŠK Slovan Bratislava