Llazaros Rota, MFK Zemplín Michalovce
1
Llazaros Rota v drese MFK Zemplín Michalovce. Foto: archívne, SITA/Martin Havran.
11. 09. 2019 8:22 FutbalSlovenskoFutbal z lokality Slovensko od Webnoviny.skSITA Diskusia

Slovnaft Cup prišiel o prvého fortunaligistu, o senzáciu sa postarala štvrtoligová Slávia TU Košice

Slovenský pohár (Slovnaft Cup) prišiel v sezóne 2019/2020 o prvého fortunaligistu. Hráči MFK Zemplín Michalovce nezvládli utorkový zápas 3. kola na pôde Slávie TU Košice, so štvrtoligistom len remizovali 1:1 a napokon „padli“ v penaltovom rozstrele.

Domáci sa ujali vedenia v úvode stretnutia, no favorit ešte pred prestávkou vyrovnal na 1:1. V ďalšom priebehu stretnutia už Michalovčania nenašli recept na domácu defenzívu a z piatich pokutových kopov premenili iba tri.

Nitra deklasovala Veľké Lovce

Keďže Košičania nezaváhali ani raz zo štyroch príležitostí, tešia sa z postupu do 4. kola. „Dúfam, že chlapci si z tohto duelu zoberú ponaučenie. Už počas víkendu nás čaká liga a tam musíme hrať omnoho lepšie,“ povedal kouč MFK Zemplín Michalovce Anton Šoltis podľa RTVS.

Futbalisti FC Nitra a FK Senica bez väčších problémov postúpili do 4. kola. Tím spod Zobora zvíťazil na pôde TJ Veľké Lovce hladko 7:0, už pred obrátkou mal fortunaligista päťgólový náskok. Po dva zásahy favorita zaznamenali Marek Fábry a Michal Faško, po jednom pridali Dominik Guláš, Nikola Gatarič a striedajúci Jakub Tancík.

Postúpili aj MFK Ružomberok a AS Trenčín

Seničania nepripustili drámu v Pezinka a domáci PŠC zdolali 6:0 (4:0). K dvojgólovému Sadamovi Sulleymu sa pridali štyria ďalší legionári s jedným zásahom – Frank Castaňeda, Luis Ramirez, Gustavo De Assis a Samson Akinyoola.

Problémy nemal ani AS Trenčín, ktorý už pred prestávkou nasúkal domácemu FK Šalková tri góly a napokon triumfoval 5:1.

Náročnejšiu cestu za postupom mali hráči MFK Ružomberok, ktorí na pôde MŠK Fomat Martin dali v oboch polčasoch po jednom góle – na zásah Jána Masla z 12. minúty nadviazal tesne pred koncom duelu striedajúci Peter Ďungel.

Slovnaft Cup 2019/2020 – 3. kolo

• hrá sa na jeden zápas

TJ Veľké Lovce – FC Nitra 0:7 (0:5)
Góly: 28. a 87. Fábry, 43. a 45. Faško (prvý z pok. kopu), 12. Guláš, 24. Gatarič, 76. Tancík

MŠK Fomat Martin – MFK Ružomberok 0:2 (0:1)
Góly: 12. J. Maslo, 90. Ďungel

PŠC Pezinok – FK Senica 0:6 (0:4)
Góly: 37. a 45. Sulley, 4. Ramirez, 40. Castaňeda, 53. De Assis, 80. Akinyoola

Slávia TU Košice – MFK Zemplín Michalovce 1:1 (1:1), na pokutové kopy: 4:3
Góly: 16. Kambarov – 35. Pedrito

FK Šalková – AS Trenčín 1:5 (0:3)
Góly: 74. Dobrota – 5. Deperis. 17. Roguljič, 32. Corryn, 47. Ginda (vlastný), 90.+ Van Kessel

K téme

Inzultovaný Trnavčan Mitrea nečakal útok fanúšika Slovana, brankár Rusov sa obul do Šporara ŠK Slovan Bratislava v prestížnom derby zdolal FC Spartak Trnava, skóroval aj kanonier Šporar

NAKA zastavila trestné stíhanie vydierania exprezidenta, Fico sa podľa Kisku usvedčuje sám Ľudské práva sú viac ako predvolebná kampaň, tému interupcií by nemali riešiť len muži Foto: Prezidentka Čaputová vyjadrila podporu proreformným snahám Ukrajiny Slovensko a Česko by mali vo vzťahu k EÚ postupovať spoločne, podľa Danka budú mať silnejší hlas Inzultovaný Trnavčan Mitrea nečakal útok fanúšika Slovana, brankár Rusov sa obul do Šporara Opitej matke vypadla z kočíka päťmesačná dcéra a nechala ju na chodníku